Leden 2017

Letošní rok bude plný příslibů ...

28. ledna 2017 v 19:29 | Paula |  Jak jde čas ...

Jaký bude letošní rok podle českobudějovické numeroložky Ivany Píhové:


"V první řadě je třeba si uvědomit, že v prvních měsících roku bude doznívat ještě rok minulý. Ten byl rokem, v němž jsme měli poznat, co znamená ztratit iluze, falšenou víru a domnělé jistoty. Šestnáctka nás v mnohých aspektech života donutila odložit růžové brýle a podívat se kolem sebe bez jejich příkras. To, co bylo vyžité, nefunkční, co překáželo, muselo pryč, aby uvolnilo cestu a místo novému.

Ten letošní rok bude plný příslibů. Sedmnáctka je duchovním číslem, které naznačuje, že všechny problémy budou překonány. Zapotřebí je vidět také číslo 8, které vznikne součtem 1 a 7. Osmička je síla, vitalita, chuť do života a chuť ukázat drápky, ochota kriticky zkoumat a chytře se rozhodovat, sklízet, co bylo zaseto a odpovědnost vůči sobě samým.
Posledním číslem je pak součet celého letopočtu, který činí číslo 10, jež je číslem moci. Desítka je tak mocná, že má v podstatně jen dvě polohy: vzestup a pád, dle výběru a přání. Záleží však na zvoleném jednání, na výběru, s čím a kým si podáme ruku. Jestli s tvořivou silou srdce a lidské touhy po budování, anebo naopak zvítězí zmar a ničení."

Šťastný rok ohnivého Kohouta

28. ledna 2017 v 19:09 | Paula |  Jak jde čas ...
Tak nám dnes začal (dle čínského horoskopu) rok Ohnivého kohouta, jehož vláda skončí 15. 2. 2018.

Znamení kohouta symbolizuje vášeň, vítězství a úspěchy, kterých dosáhneme díky píli, trpělivosti a tvrdé práci.


Konec plombám? Lék na alzheimera nečekaně léčí také zuby

15. ledna 2017 v 19:58 | Paula |  Zdraví

Konec plombám? Lék na alzheimera nečekaně léčí také zuby

Lék na zpomalování postupu Alzheimerovy nemoci Tideglusib má nečekaný vedlejší účinek: obnovuje růst zubů a zaplňování otvorů, které v nich vznikly. Oznámili to výzkumníci z britské King's College London, jejichž studii zveřejnil časopis Scientific Reports.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Dnes 18:56
Lék podle nich stimuluje kmenové buňky v zubním "nervu", které pak začínají vytvářet novou zubovinu, tedy mineralizovaný materiál krytý sklovinou. Zuby se tak samy vyléčí.
Zub mívá jistou schopnost obnovovat zubovinu, ta však zatím nebyla dost silná, aby zaplnila větší dutiny a díry, které vznikají při chátrání chrupu. Lék Tideglusib však "vypíná" enzym GSK-3, který tvorbě nové zuboviny brání. Britští vědci dokonce předvedli, že v jakési "houbě" z kolagenu je možné umístit tideglusib do děravého zubu. Lék pak nastartuje novou tvorbu zuboviny. Touto metodou bylo možné opravit poškozený zub během šesti týdnů. Kolagenová "houba" se pak časem sama rozloží.
"Jednoduchost našeho přístupu je ideální pro přirozenou léčbu velkých otvorů, zároveň ale nabízí i ochranu zubního nervu a obnovu zuboviny," prohlásil profesor Paul Sharpe, který vedl výzkum nového využití léku.

U myší to funguje

"Aplikace léku, který byl již odzkoušen při klinických testech na Alzheimerovu nemoc, navíc nabízí reálnou příležitost, aby se tento způsob léčby dostal rychle na kliniky," dodal podle listu The Daily Telegraph Sharpe. Jeho metoda byla zatím úspěšně testována jen na myších, Nyní jsou na řadě testy na lidech.
Sharpe ale zdůraznil, že při klinických testech na pacientech s Alzheimerovou nemocí bylo již zjištěno, že lék je pro lidi bezpečný. Doufá proto, že pro jeho použití v zubní medicíně nevzniknou velké překážky a že nová metoda do tří až pěti let vstoupí do praxe.
"Je to mimořádně zajímavý a novátorský přístup, vypadá velmi slibně a my se budeme snažit, aby se jej podařilo přenést do klinické praxe," uvítal nové zjištění Nigel Carter, vedoucí nadace Oral Health (Ústa a zdraví).
mcm, Právo

Rok Rudého Ohnivého Kohouta - čínský horoskop 2017

1. ledna 2017 v 2:21 | Paula |  Jak jde čas ...
Rok Ohnivého kohouta začíná podle čínského kalendáře dne 28. ledna roku 2017 a končí 15. února 2018.

Rok 2017 bude plný předností kohouta, čímž je jeho všeobecné nadšení pro věc, vytrvalost a sebekontrola. Vztahy mezi lidmi budou ve znamení velké upřímnosti. Budeme více projevovat naší vášeň, zejména pokud jde o práci, kde nebudeme váhat s vyhrnutím rukávů za účelem dosažení svých cílů. "Vždy budou vyšší, nové a nové", to je motto kohouta a bude inspirovat každého z nás. Statečnější než obvykle, neporazí nás obtíže, ani protivenství. Nicméně, budeme muset udržet našeho ducha flexibilního, protože pod vlivem tohoto krále dvora, který je podle číňanů velmi konzervativní, riskujeme, že budeme neflexibilní a odmítaví měnit nápady pro životní strategie, i přesto, že mohou být nepřiměřené. Pokud jde o lásku, bude to rok intenzivní a plný vášně. Budeme cítit touhu přemoci naše milované a být jimi přemoženi. Ti, kteří mají srdce volné, budou hledat štěstí u více partnerů, ale ti, kteří lásku již prožívají, zvolí loajalitu a důkazy velké něhy.