Srpen 2014

Desatero věku: Co všechno stihnout do čtyřiceti

25. srpna 2014 v 15:08 | Paula |  Partnerské soužití

Desatero věku: Co všechno stihnout do čtyřiceti

Autor: dokonalazena - 25. 8. 2014


Co bychom měli stihnout do třiceti, jsme probrali v minulém článku. Dnes nás tedy čeká další dekáda a životní body, které by nám v seznamu neměli chybět. Tedy ne, pokud se nám blíží čtyřicítka.

zena ctyricet 468366949
Třicet let je pro mnohé zlomový věk, který nás překlene do "skutečné" dospělosti. Je to věk, kdy bychom se měli začít chovat zodpovědně, myslet na budoucnost a mít životní jistoty. Pokud se tak však nestalo a pomalu se vám blíží narozeninový dort se čtyřiceti svíčkami, je načase do "plnoletosti" šlápnout oběma nohama.

1. Nemáte-li ještě děti, pak už jste i v dnešní době zvláštní výjimkou a je tedy nezbytné, začít s tím něco dělat. Nejlépe hned! Práce počká a nakonec si při nejhorším zaplatíte hlídání, pokud by hrozilo, že o skvělou práci přijdete. Do čtyřiceti byste skutečně měli mít rodinu a zázemí.

2.Splňte si něco šíleného. Skok padákem, cestu kolem světa, jízdu v formuli 1, staňte se na chvíli musherem nebo si udělejte kurz cvičitelky jógy. Zatím na to máte věk i odvahu, později by vám mohlo oboje chybět. Adrenalin vám prožene krev tělem a budete zase o něco šťastnější.

zena hubnuti cviceni ID-10032483
3. Začněte cvičit. Myslete si o pohybu jako takovém co chcete. Nicméně zatuhlé a zkrácené svaly, bolavá páteř, praskající klouby, špatný spánek i vaše nevrlé nálady vyřeší právě cvičení! Začněte chodit do fitka, s kamarádkou běhejte v parku, choďte se psem na vycházku nebo provětrejte kolo. Každý pohyb se počítá a tělo i mysl vám to stonásobně vrátí.

4. Naučte se relaxovat. Výbušnost, stres, pracovní vytížení ani depresivní stavy vám natož vašemu okolí neprospějí. Jestliže si uvědomujete, že máte všeho plné kecky, je načase se uvolnit! Vyčleňte si čas jen pro sebe a dělejte to, co vás maximálně odreaguje.Dobijte si baterky na další dny a týdny.

5. Kupujte si kvalitní kosmetiku. Experimenty stranou. Do čtyřiceti byste měla vědět, která kosmetika vám vyhovuje. Žádné laciné značky do vaší skříně nepouštějte, vrásky potřebují šetrnou péči a proto vybírejte z kvalitních kosmetických výrobků.

Čtyřicet2
6. Každý rok si splňte jeden sen. Ano. Život není pouze o povinnostech, stanovte si reálný cíl, kterého každý rok dosáhnete. Letos si kupte novo televizi a za rok jeďte třeba do Egypta.

7. Nelitujte. Není čas vracet se v myšlenkách zpět a litovat, co jste doposud nestihli. Vzpomínejte s úsměvem na to, co jste prožili a co vás ještě čeká.

8. Nekritizujte další generaci. Pomalu se dostáváte do věku, kdy je nasnadě kritizovat "tu dnešní generaci", která je podle vás o tolik jiná, že byla ta vaše. Vymoženosti se sice posunuly velký kus dopředu, avšak výchova dětí stejně tak, proto jsou odrazem vaší vlastní výchovy a kritizováním jich, kritizujete i sami sebe.

9. Nezanedbávejte své zdraví. Jestliže vás něco bolí, není vám dobře, nebo se vám "jen" motá hlava, zajděte si k doktorovi. Už vám přeci jen není třicet a zdraví je to nejdůležitější co na světě máme. Náhradní nám v supermarketu bohužel neprodají.

Hormonální harmonie 57440763
10. Najděte si na každém věku něco pozitivního. Čtyřicítka "na krku" není nic depresivního. Přijměte svůj věk tak, jak přichází. Není třeba navštěvovat plastického chirurga jen proto, že vám bude čtyřicet. Nedělejte ze sebe umělou panenku, působící o chlup mladší než ve skutečnosti je. Jako vaše patnáctiletá dcera vypadat už nebudete, ale se správnou životosprávou, trochou pohybu a úsměvem na tváři můžete být šik i v padesáti.

Text: Jana Čechová, Foto: freeimages.com

Desatero věku: Co všechno stihnout do třiceti

25. srpna 2014 v 15:03 | Paula |  Partnerské soužití

Desatero věku: Co všechno stihnout do třiceti

Autor: dokonalazena - 22. 8. 2014Než se nadějete, bude vám třicet, čtyřicet i padesát. V tuto chvíli je to pro vás možná nepředstavitelná věková hrozba, avšak časem pochopíte, že i v padesáti život může teprve pořádně začít. Připravila jsem pro vás malý seriál, co byste měli stihnout, než vám bude 30, 40 a 50 let.
krasna zena478196769

Jelikož je dnešní generace zase o kousek dál, vyspělejší technicky, pomalejší rodičovsky, v pětadvaceti nad dětmi většina ještě ani nepřemýšlí. Vzdělání i kariéra hrají naprostý prim a často se zapomíná i na osobní život. Co bychom tedy do třiceti měli stihnout?

1. Najít si životního partnera - věřte mi, po třicítce to jde čím dál hůř.

Třicet3
2. Zplodit potomka - platí to, co v prvním bodu - čím víc vám bude, tím hůř vám to půjde.

3. Alespoň částečně nastartovat kariéru - dnes je kariéra na prvním místě, není však nutné honit se za ní bezhlavě do pětatřiceti, než si uvědomíte, že vám tikají biologické hodiny. Stačí si udělat dvouletou praxi a šup na mateřskou. Po ní bude taky času dost, věřte mi.

4. Podívat se do ciziny. No, nemyslete si. Návštěva moře či hor není zcela běžnou záležitostí, nýbrž však výsadou těch, kteří jsou schopni vydělat a našetřit na lepší dovolenou alespoň do Chorvatska. Každý by měl do třiceti vycestovat a zjistit alespoň na pár dní, jak to funguje v jiné zemi.

5. plnit si sexuální sny. Abyste mohli dosáhnout bodu jedna a dvě, je potřeba se dostatečně sexuálně vybouřit. Neostýchejte se proto vyzkoušet všechny své fantazie a touhy. Sex na jednu noc, švédskou trojku nebo anální sex. Po třicítce si sex pravděpodobně budete schopní užít ještě víc a předchozí zkušenosti jen v kladném smyslu zúročíte. Pokud však do svatby poznáte pouze jednoho partnera, pak je velmi pravděpodobné, že vás časem okouzlí sexuální přitažlivost k jinému muži.

6. Zhotovit si profi fotky. Tento bod je především pro dámy. Pořiďte si fotky od profesionálního fotografa, ráda se jednou svým dětem či vnoučatům pochlubíte, jak krásná jste ve třiceti byla. Vzpomínky a fotografie budou to hlavní co vám zůstanou

7. Naučit se cizí jazyk. Ve čtyřiceti budete mít s vyslovováním anglických slov s tzv. "horkou bramborou v ústech" větší problém než v pětadvaceti. Ostatně za chvíli se bez angličtiny neobejde ani profese uklizečky.

8. Užít si naplno společnosti a zábavy. Ne že by zábava či dobrá společnost s věkem končila, to v žádném případě, možná jen množství přátel řídne a zůstávají ti skuteční a nejlepší, avšak času s potomky ubývá a tak je nutné oběhnout všechny podstatné koncerty, diskotéky či jiné společenské zábavy zavčasu, abyste pak nelitovali, že vám něco uteklo.

třicet2

9. Osamostatnit se. Rodiče nás můžou milovat víc, než kohokoliv a cokoliv na světě, ale věřte, že jsou okamžiky, kdy nás mají plné zuby. Nejde tedy pouze o váš klid a soukromí, ale osamostatněním ulevíte i jim.

10. Plnit si sny. Práce vám neuteče a do důchodu je skutečně daleko. Studovat vlastně můžete celý život. Avšak dny natož roky vám nikdo nevrátí. Prožijte život do třiceti tak, jakoby vás potom nic nečekalo. Žijte plnohodnotně, nestěžujte si, chvalte ostatní, jděte si za svým cílem. Kdy jindy si plnit sny, než teď?!

Text: Jana Čechová, Foto: freeimages.com