Červenec 2013

Seznamte se s malým princem. To je George Alexander Louis.

31. července 2013 v 16:56 | Paula |  Jak jde čas ...

Seznamte se s malým princem. To je George Alexander Louis.

25. 7. 2013 | Autor: BN | Rubrika: Celebrity


Syn vévodkyně Kate a prince Williama, který se narodil v pondělí odpoledne, konečně dostal jméno. Královský pár ho pojmenoval George Alexander Louis. Ve středu večer to oznámil Kensingtonský palác.


Seznamte se s malým princem. To je George Alexander Louis.


Na jméně možného budoucího britského krále, který se narodil v pondělí, se rodiče dohodli nečekaně rychle. Princ William se přitom ještě v úterý, při odchodu z porodnice, novinářům svěřil, že na jméně syna ještě "pracují." Očekávalo se tedy, že i ve srovnání s minulostí, bude jméno malého prince oznámeno nejdříve tak za týden. Tak dlouho to totiž v roce 1982 trvalo rodičům prince Williama. V případě jeho otce Charlese to byl v roce 1948 dokonce měsíc.

Nakonec ale překvapili všechny. Včera, krátce po 19. hodině, oznámil královský palác celé jméno bezmála čtyřkilového chlapečka.

"Vévoda a vévodkyně z Cambridge s nadšením oznamují, že pojmenovali svého syna George Alexander Louis. Miminko bude známé pod jménem Jeho královská Výsost princ George z Cambridge," uvedl palác.

Jméno George není vůbec překvapením. Bylo mezi největšími favority podle britských sázkových kanceláří. Dosud měla Británie šest králů, kteří nesli jméno George (Jiří). Posledním byl otec současné královny Alžběty II.

"George (Jiří) je zřejmě pocta královninu otci a zcela jistě, což si dokážu představit, to Jejímu veličenstvu udělalo velikou radost," tvrdí britský královský historik a královnin oficiální životopisec Robert Lacey.

Jiří VI. (George VI) usedl na trůn na podzim roku 1936 a vládl do své smrti v roce 1952, kdy se stala královnou jeho dcera Alžběta II. Jiří VI. byl pokřtěn jako Albert Frederick Arthur George a rodinní příslušníci "koktavému" králi říkali Bertie. Pokud jednou princ z Cambridge usedne na trůn, má možnost zvolit jako král jiné jméno a možná Jiřím Sedmým nebude.


Bříško jako přistávací plocha. Cviky na míru - pokrač.

17. července 2013 v 12:42 | Paula |  Zdraví
(pokrač.)

13. POSTAVA "JABLKO" (B)

Sedíte na podložce, nohy pokrčte v kolenou, ruce držte za tělem, nádech.
S výdechem uklánějte nohy do stran, střídavě vpravo a vlevo. Opakujte alespoň 25x na každou stranu.

Fotogalerie13 fotografií
12. POSTAVA "JABLKO" (A)13. POSTAVA "JABLKO" (B)
ZOBRAZIT VŠECHNY FOTOGRAFIE

Článek jsme převzali z časopisu Dieta 5/2013.

Bříško jako přistávací plocha. Cviky na míru

17. července 2013 v 12:40 | Paula |  Zdraví

Bříško jako přistávací plocha. Cviky na míru

Dnes | Autor: Ilona Laužanská | Rubrika: Krása
Toužíte po břišních partiích plochých jako žehlicí prkno? Máme pro vás hubnoucí triky pro každý typ tukového faldíku, včetně změny jídelníčku a cviků šitých na míru!


1. NAFOUKLÉ BŘICHO

Nejenže v těsné sukni nevypadá právě ideálně, ale navíc vám často znepříjemňuje život. A je neklamným znakem toho, že se vaše zažívání trochu zadrhává…
  • Problémy tohoto druhu někdy mívají na svědomí lepek, alkohol, droždí nebo mléčné výrobky. Zkuste vypozorovat, která potravina způsobuje trable právě vám - postupně vyřaďte jednotlivé položky ze seznamu svého jídelníčku na 14 dní a pozorujte, jaký to má na vás vliv.
  • Zkuste se vyhnout dezertu v podobě ovoce po jídle, může to totiž zčásti přispívat k pocitu nafouklého břicha.
  • Přizvěte si na pomoc zdraví prospěšné bakterie. Načerpáte je z kefíru, neslazeného jogurtu nebo probiotických doplňků.
  • Poraďte se s lékařem nebo výživovým poradcem. Dlouhodobě nafouklé bříško může být signálem, že trpíte zánětem trávicího ústrojí, potravinovou alergií nebo intolerancí určité potraviny.
Cviky na míru: 1, 2


Jednoduchá finta na klíšťata

3. července 2013 v 14:42 | Paula |  Zajímavosti a různé triky
Jednoduchá finta na klíšťata

Paní doktorka mi poradila takový "fígl", s kterým jsem se nikde jinde nesetkal. A musím podotknout, že úspěšnost byla 100% Vatový tampon nebo prostě kousek vaty navlhčit, trošku namydlit, přiložit tou namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit. Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit - a klíště je venku. Živé, zůstane na té vatičce, takže i kdyby bylo infikované, nestačí do rány při tom vytažení nic pustit. Je to bezva hlavně u malých klíštat, která prostě nejdou moc dobře chytit, není za co. Tak to můžete příště vyzkoušet .

Aňa Geislerová má dalšího synka. Jmenuje se Max.

2. července 2013 v 11:18 | Paula |  Partnerské soužití
Oslovil mě rozhovor s ní - poslední odstavec tohoto článku. Posuďte sami:

Aňa Geislerová má dalšího synka. Jmenuje se Max.

1.7.2013 | Autor: BN |

Aňa Geislerová letos do Karlových Varů nedorazí. Důvodem jsou mateřské povinnosti. Místo na festival se totiž herečka vydala do porodnice, kde v pátek porodila své třetí dítě. Chlapečka, kterého pojmenovala Max.

Aňa Geislerová má dalšího synka. Jmenuje se Max.

Šťastnou novinu potvrdil režisér Jan Hřebejk, v jehož novém filmu Líbánky Aňa ztvárnila hlavní roli nevěsty. Aňa se původně měla zúčastnit slavnostní premiéry tohoto snímku, ale kvůli mateřským povinnostem chyběla.
"Aňa se nezúčastní dnešního představení filmu Líbánky. Včera totiž porodila chlapečka Maxe. Dozvěděl jsem se to teprve dnes," řekl v sobotu Blesk.cz režisér Jan Hřebejk.
Podívejte se na upoutávku k novému filmu Líbánky.


Aňa má už s manželem Zdeňkem Janáčkem syna Bruna Fidelia (8) a dceru Stellu Ginger (5). O tom, jestli je on i otcem malého Maxe, se spekuluje. Aňa totiž měla nějaký čas poměr s podnikatelem Martin Shenarem. Nakonec se ale vrátila zpět k manželovi.

Aňa s manželem Zdeňkem
Aňa s manželem Zdeňkem

"Posuzovat cizí život a cizí rozhodnutí je nesmysl. V období, kdy média slavně odhalila moji takzvanou nevěru, jsme s mým manželem nebyli partneři a já jsem nikomu nelhala ani den o tom, co prožívám a cítím. Ale pro spoustu jiných lidí je tohle nad jejich chápání. Není to nic, na co jsou ve svým měřítku zvyklí. Prostě se tomu dá nálepka nevěra, hotovo. My jsme si šli zkrátka svojí cestou, ale evidentně se nám nikdy nepodařilo se oddělit. Nedokázali jsme rozpustit starou smečku a založit jinde novou," svěřila se herečka v rozhovoru pro časopis Moje Psychologie.