Prosinec 2012

Novoroční přání ... další

31. prosince 2012 v 20:04 | Paula |  Veršíky
Ať vám plynou v novém roce,
jak kachničky na potoce,
dny a týdny ve zdraví.
Ať vám úsměv z tváře září
každičký den v kalendáři
a ať nejste churaví.
Děti, ať vám radost činí,
milujte svět i svou tchýni!
Ať vás nenavštíví bída,
šéf, ten ať vám brzy přidá
(Prachy! Práci ubere!)
a ať vás nic nežere...Na nebi třpytí se v tisících hvězdičky,
z oblohy přilétá andílek maličký.
Na malém obláčku přináší přáníčko:
Přeje Vám lásku, zdraví a štěstíčko.
Aby všechno, o čem se vám kdy snilo,
se v roce 2013 vyplnilo!Vánoční přáníA máme tu po roce,
zas zelené Vánoce.
Přeji, ať se starost zruší,
ať zavládne pokoj v duši.
Co bolelo, ať se zhojí.
Co těšilo, ať se zdvojí.
A jak už je tradicí,
na Nový rok s opicí!Zítra nastane ten velký den,
snad každému z Vás splní se sen.
Ať ve zdraví se všichni sejdete
a pod stromečkem spousty dárků najdete.
Prožijte svátky v klidu a míru,
žádný stres a velkou sílu.
Klepejte řízky, porcujte kapra,
ale moc to nepřežeňte, ať z Vás nejde dvakrát.Hromadu dárků, co srdce pohladí,
rodinu, přátele, co nikdy nezradí,
ke štěstí krůček, k bohatství krok -
prostě nádherné Vánoce a nový rok.Ve vločce sněhu posílám přání,
krásné Vánoce chci Vám přát,
ať se Vám splní vše, po čem toužíte
a každý má Vás ze srdce rád.


Novoroční přání

31. prosince 2012 v 9:13 | Paula |  Jak jde čas ...
obrazky a citaty

Co je MBTI test?

25. prosince 2012 v 23:51 | Paula |  Užitečné kalkulačky, tabulky, atlasy, ...

Co je MBTI test?

Jste vůdce, dobyvatel, umělec nebo bavič?
Otestujte se pomocí našeho osobnostního testu
podle MBTI typologie a zjistěte, který ze šestnácti
osobnostních typů jste právě Vy. Objevte, jaké
chování je pro Vás charakteristické a pro jaké
profese se hodíte.MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

označuje jeden z modelů osobnosti. Vytvořila ho americká
psycholožka Isabel Briggs Myers a její matka Katharine Cook Briggs.
Název vznikl jako akronym z prvních písmen jejich jmen. Kritéria
modelu vychází z kritérií rakouského psychologa Carla Gustava
Junga publikovaných v jeho knize "Psychologické typy". Jsou celkem
čtyři, každé z nich nabízí dvě možnosti:

Test zdarma zde

Vnímání okolního prostředí

Extroverze (E, Extroversion) - extroverti se intenzivně zajímají o okolí a o kontakty s ostatními lidmi, rádi s nimi diskutují a projevují svoje pocity
Introverze (I, Introversion) - introverti jsou zaměřeni dovnitř (do svého nitra), intenzivně prožívají své pocity a promýšlejí své myšlenky, spíše preferují samotu, ve společnosti raději poslouchají
Získávání informací

Smysly (S, Sensing) - smyslový typ upřednostňuje fakta a daný stav věcí (současnost), preferuje používání věcí před analýzou jejich funkce
Intuice (N, iNtuition) - intuitivní typ upřednostňuje přemýšlení, teoretizování a fantazii, činnosti provádí pokaždé jinak, rád se ptá "proč?" a přemýšlí, jak by se věci daly dělat lépe; zaměřuje se na budoucnost a na svoje vize
Zpracování informací

Myšlení (T, Thinking) - tito lidé raději pracují s čísly a daty, než s pocity jiných lidí, kterým mohou připadat až neústupní a necitliví; lépe řeší problémy a preferují logiku, číselné údaje a fakta
Cítění (F, Feeling) - tyto typy dávají přednost svým pocitům (lepší/horší), raději směřují k dohodě, jsou empatičtí a berou ohled na pocity jiných lidí a rádi jim dělají radost
Životní styl

Usuzování (J, Judging) - tato skupina má sklon k rychlému rozhodování a následně k dokončování a dotahování věcí do konce, své činnosti plánuje předem a své plány téměř vždy dodrží
Vnímání (P, Perceiving) - tato skupina ráda nechává všechny možnosti otevřené, své plány a činnosti postupně vylepšuje a mění, finální rozhodnutí činí nejlépe až pod tlakem termínu
Co Vám může vyjít v MBTI testu?
ENFJ - Učitel
ENFP - Optimista
ENTJ - Vůdce
ENTP - Vizionář
ESFJ - Pečovatel
ESFP - Bavič
ESTJ - Strážce
ESTP - Dobyvatel
INFJ - Umělec
INFP - Snílek
INTJ - Analytik
INTP - Vědec
ISFJ - Ochránce
ISFP - Skladatel
ISTJ - Správce
ISTP - Kutil
ManagementMania.com - o managementu víme vše

encyklopedie - slovník pojmů - knihovna - osobnosti - přehled profesí - kalendář akcí - testy - profily firem

KALKULAČKA NA ROK 2013: Jak se změní mateřská, nemocenská a další dávky?

25. prosince 2012 v 11:08 | Paula |  Užitečné kalkulačky, tabulky, atlasy, ...

KALKULAČKA NA ROK 2013: Jak se změní mateřská, nemocenská a další dávky?

Nemocenská a mateřská
Foto: isifa.com


Ve spolupráci s webem Peníze.cz jsem pro vás nachystali sérii kalkulaček pro rok 2013. Spočítejte si na nich přehledně a jednoduše, jak vysokou budete mít mateřskou, rodičovskou, nemocenskou, ošetřovné a zda budete mít nárok na porodné a přídavek na dítě.

Mateřská a rodičovská 2013

V pravidlech pro přiznávání porodného a peněžité pomoci v mateřství nás žádný velký třesk v příštím roce nečeká. Výše mateřské se ale bude trochu měnit. Spočítejte si to na kalkulačce!
Připomínáme, že peněžitá pomoc v mateřství dosahuje sedmdesáti procent vašeho průměrného hrubého výdělku z posledních dvanácti měsíců - ten se však nejprve zredukuje podle redukčních hranic. Právě nové hodnoty redukčních hranic výší mateřské v roce 2013 lehce zahýbají - nejsou to ale změny nijak dramatické.


Co by se nastávajícím rodičům ještě mohlo hodit

Po narození prvního dítěte má část rodičů nárok na porodné, které se vyplácí jako jednorázová dávka ve výši třinácti tisíc korun či devatenácti tisíc pěti set korun, pokud se narodí "vícerčata". Dosáhnou na něj ovšem jen rodiny s nízkými příjmy - jejich měsíční příjem nesmí přesahovat 2,4násobek životního minima. Za rodinu se v tomto případě počítají i nesezdaní rodiče. Zda budete mít v roce 2013 nárok na porodné, zjistíte v naší další kalkulačce.
Jakmile přestanete pobírat peněžitou pomoc v mateřství, začínáte čerpat rodičovský příspěvek. Rodiče, kteří na mateřskou nárok neměli, jej začínají čerpat dokonce hned po narození dítěte. Ve výši rodičovského příspěvku se v roce 2013 nic nemění. K jeho výpočtu můžete využít další z našich kalkulaček.


Přídavek na dítě

Přídavek na dítě je sociální dávka určená pro nízkopříjmové rodiny s dětmi. "Nízký příjem" se v tomto případě posuzuje podobně jako při určování nároku na porodné. Na přídavek na dítě tedy mají nárok všechny rodiny s příjmem, který nepřesahuje 2,4násobek životního minima.
Přídavek je poskytován ve třech variantách podle věku dítěte. Na dítě do šesti let můžete dostávat pět set korun měsíčně, na dítě od šesti do patnácti let šest set deset korun a na dítě od patnácti do osmnácti (nebo v případě studia až do šestadvaceti) let sedm set korun měsíčně. Výše přídavku na dítě ani výše životního minima se v roce 2013 nemění. Výši příspěvku si snadno vypočtete v naší kalkulačce.


Nemocenská 2013

I příští rok totiž bude platit, že v prvních třech dnech nemoci (respektive za prvních dvacet čtyři neodpracovaných hodin) nedostanete od zaměstnavatele ani od státu vůbec nic. Jakmile ony nepříjemné tři dny pominou, začne vám zaměstnavatel vyplácet náhradu mzdy. Nárok na ni máte od čtvrtého do dvacátého prvního dne nemoci. Její výše bude dosahovat šedesáti procent vašeho průměrného hrubého výdělku za poslední čtvrtletí. Průměrný hodinový výdělek se ale nejprve sníží pomocí redukčních hranic - a právě jejich výše se bude od začátku příštího roku měnit.


Ale pozor, předešlá kalkulačka platí výhradně pro zaměstnance. Podnikatelé, živnostníci, osoby samostatně výdělečně činné jsou na tom docela jinak. V případě, že si nepovinné nemocenské pojištění sami neplatí, jim totiž nárok na nemocenskou vůbec nevzniká. A pokud si nemocenské pojištění platí, obvykle na vysokou nemocenskou stejně nedosáhnou. Vyměřovací základ pro výpočet záloh na nemocenské pojištění totiž musí být stejný jako vyměřovací základ pro výpočet sociálního pojištění. Což jinými slovy znamená: vyšší zálohy na nemocenské pojištění znamenají také výrazně vyšší zálohy na pojištění sociální. A do placení vysokých záloh na sociální pojištění se nikomu moc nechce. Výši nemocenské pro OSVČ v roce 2013 si můžete spočítat na následující kalkulačce.


A nabízíme i opačný postup - pokud chcete vědět, jak vysoké zálohy na nemocenské pojištění byste si v roce 2013 jako podnikatel či živnostník museli platit, abyste dosáhli na nemocenskou, se kterou byste byli spokojeni, využijte další z našich nových kalkulaček. Znovu však připomínáme: nezapomínejte na provázanost nemocenského pojištění se sociálním.


Ošetřovné 2013

Zvláštní dávkou vyplácenou z nemocenského pojištění je ošetřovné. I v roce 2013 na něj bude mít nárok člověk, který nemůže pracovat, protože musí ošetřovat nemocného člena domácnosti nebo pečovat o zdravé dítě do deseti let, protože jeho školka či škola byla uzavřena - například z důvodu havárie či epidemie. Stejně jako u nemocenské je základní podmínkou pro nárok na ošetřovné fakt, že si platíte nemocenské pojištění, respektive ho za vás platí zaměstnavatel. Nezaměstnaní a podnikatelé, kteří si nemocenské pojištění dobrovolně neplatí, s ošetřovným počítat nemohou.
Na rozdíl od nemocenské je vám ošetřovné vypláceno už od prvního dne ošetřování - nanejvýš však pod dobu devíti kalendářních dní. U matek samoživitelek či otců samoživitelů je možné lhůtu protáhnout až na šestnáct dní. Výše ošetřovného dosahuje šedesáti procent redukovaného denního vyměřovacího základu. Denní vyměřovací základ je tvořen vaším průměrným denním příjmem za poslední rok. Výše redukčních hranic, které se na vyměřovací základ uplatňují, se bude v roce 2013 trošku měnit. Výši ošetřovného v příštím roce si snadno vypočtete na naší kalkulačce.


tn.cz

Veselé Vánoce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23. prosince 2012 v 22:36 | Paula |  Jak jde čas ...
Obrázky na profil, obrázky na lide.cz


Šťastné a veselé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


6 užitečných rad před rybí hostinou

23. prosince 2012 v 22:20 | Paula |  Rady a odkazy na různé recepty

6 užitečných rad před rybí hostinou

Ryba je stálicí ve štědrovečerním menu. Se zpracováním kapra, candáta nebo pstruha vám však Ježíšek nepomůže, a proto se určitě bude hodit několik praktických rad pro hladký průběh přípravy rybí pochoutky...

1. Je ta ryba čerstvá?

Čím déle je ryba namražená, tím více vody do sebe maso nasákne. A podle čeho vlastně poznáte čerstvou rybu?
Má jasně červené žábry, lesklé oko bez známek propadnutí či zakalení a na povrchu sliz. Dobře nakoupíte přímo na sádkách, kde vám ji před očima vyloví a dle přání odborně vykuchají či naporcují. Pokud tu možnost nemáte, nevadí.

Čerstvé ryby jsou k dostání i v klasických supermarketech.
Máte-li třeba v blízkosti Kaufland, v prosinci zde jistojistě koupíte českého kapra přímo z kádě. Vyškolená obsluha vám poradí i s následnou úpravou ryby.

2. Šupiny musí pryč

Šupin se nejlépe zbavíte, když rybu krátce ponoříte do vroucí vody a hned poté zchladíte v ledové. Škrábat začněte od ocasní ploutve směrem k hlavě, a to tupou stranou nože. Někdo rybu neškrábe, ale stahuje z kůže. Zbavuje se tak ovšem cenných látek a vitaminů, které najdete právě v kůži a těsně pod povrchem. Pokud se i přesto rozhodnete kůži odstranit, seřezávejte ji za pomoci pevné vidličky a nože z připravených porcí v úplném závěru zpracování.

3. Namočte si prkénko

Jestliže se sami pustíte do porcování ryby, pracujte zásadně na opláchnutém prkénku. Suché dřevo totiž saje šťávu z masa.

4. Dokupte si sůl

Nebojte se rybu pořádně osolit. Základem je dostatečný předstih - do solení byste se měli pustit nejméně tři hodiny před samotným vařením. Větší porce proto klidně nechte přes noc nasolené v lednici.

5. Máte problém s rybinou?

Rybí maso pokapejte citronem, díky tomu se zbavíte nepříjemného pachu rybiny a bahnitosti. Kromě toho usnadňuje pronikání soli do masa. Rybinu potlačíte i tím, že filet ponoříte do vlažného mléka.

6. Kůže naspod

Jestliže se rozhodnete pro přírodní opékání na pánvi, pokládejte filety již do rozpáleného oleje, vždy kůží naspod. Předejdete tak vysušení masa.
Lehce stravitelné rybí maso by mělo být pravidelnou součástí našeho jídelníčku. Obsahuje důležité živiny, vitaminy a minerály, jako například jod nebo fluor. Tyto prvky napomáhají správnému fungování štítné žlázy a krevního oběhu, fluor navíc vyživuje zubní sklovinu.
Omega nenasycené kyseliny prospívají zdraví cév a srdce.
Datum vydání: dnes

Vánoční tradice ve světě

16. prosince 2012 v 22:33 | Paula |  Jak jde čas ...

Vánoční tradice ve světě

Vánoční svátky jsou synonymem klidu a míru, které napříč celým světem spojuje především láska, dárky pro své bližní, dobré jídlo, všudypřítomné ozdoby a rodinná pohoda. Tyto základní hodnoty však doplňují tradice, které se v mnoha zemích značně liší.

Smažený kapr s bramborovým salátem, rybí polévka, jedlička ozdobená spoustou ozdob a cukroví, sváteční vůně zapálené purpury, za okny poletující sníh… to vše neodmyslitelně patří ke klasické podobě českých Vánoc. Jak však vypadá vánoční oslava ve sluncem rozpálené Africe či daleké Havaji?

USA

Vánoce ve Spojených státech jsou nám díky americkým filmům a seriálům poměrně dobře známé. Americké děti na Štědrý den píší svá vánoční přání na kus papíru, který následně spálí v krbu, aby se v podobě dýmu doneslo až k Santa Clausovi, který je západním ekvivalentem našeho Ježíška. Dárky děti rozbalují až druhý den ráno 25. prosince. Na tento den připadá i "štědrovečerní večeře", při které na slavnostní tabuli nenajdeme rybu, ale pečeného krocana.Havaj

Slunná Havaj je sice jeden ze států USA, avšak Vánoce zde probíhají v poněkud jiném duchu. Přestože tradiční vánoční stromeček je na Havaji díky importu bez problémů k sehnání, tak i ten nejnazdobenější jehličnan vypadá ve třicetistupňovém vedru zkrátka "jinak". Dárky zde nevozí Santa se svým sobím spřežením, ale připlouvají po moři na Vánoční lodi. K vánoční tradici patří i pořízení akvária s ozdobnou rybkou - ostencem běloskvrnným.Mexiko

V Mexiku jsou Vánoce spíše svátkem bujarých oslav, při kterém se schází početné rodiny ze všech koutů země. Vánoční stromky se sem dovážejí až z daleké Kanady, díky čemuž jsou pro většinu obyvatel cenově nedostupné. Proto není ničím zvláštním, když u obyčejných domků najdeme ozdobené různé keře nebo i kaktus. Děti zde dostávají drobné dárky do hliněné nádoby upevněné na větev stromu či na strop místnosti, kterou se následně se zavázanýma očima pokoušejí rozbít. K večeři se obvykle podává nadívaný krocan na pomerančích.Grónsko

Nejen do Mexika, ale i do mrazivého a sněhem pokrytého Grónska se musejí stromečky dovážet. Místní obyvatelé si jej objednávají až s půlročním předstihem. Poté si jej doma ozdobí papírovými květy a na Štědrý den kolem stromku tančí. Dárky zde nenosí Santa Claus, ale "Vánoční muž". Jako hlavní chod bývá ke sváteční večeři zpravidla kachna.Afrika

Více než třetina obyvatel afrického kontinentu se hlásí ke křesťanství, proto nejsou Vánoce ani v Africe ničím cizím. Na jihu kontinentu se Vánoce slaví podobně, jako je tomu v Evropě či USA. Zdobí se zde vánoční stromek a k večeři bývá pečený krocan a švestkový puding. Na západě Afriky si lidé zdobí palmy a dárky zde bývají skromnější a praktičtější (např. školní potřeby pro děti). V celé Africe jsou pak křesťanské Vánoce svátkem především církevním, kdy se lidé scházejí v kostelech a společně s příbuznými zpívají koledy.Foto: Profimedia.cz
Datum vydání: dnes
zdroj: Bohumil Pražský

Ananas - léčí, čistí, zkrášluje a povzbuzuje touhu

16. prosince 2012 v 9:44 | Paula |  Ovoce a zelenina

Ananas - léčí, čistí, zkrášluje a povzbuzuje touhu

Pro většinu z nás jsou Vánoce dny nabitých kil. Nemusí to tak ale vždy být, pokud víme, co mlsat. Kromě nejrůznějších lahůdek a cukroví přichází na naši sváteční tabuli i exotické ovoce. A na něm si můžeme pochutnat a bez výčitek. Začneme třeba s ananasem…
Historie

Poprvé se ananas dostal do Evropy v roce 1493. Tehdy jej ze svých cest po ostrově Guadaloupe přivezl mořeplavec Krištof Kolumbus. Sladká exotická chuť plodu učarovala španělským královským jazýčkům, ovšem tehdy ještě nikdo nepřišel na způsob, jak z ananasu udělat dosažitelnou pochoutku. Až v roce 1720 se začal masově pěstovat ve sklenících. Viktoriánci přivedli pěstování ananasu na vysokou úroveň díky regulovanému vytápění pomocí parních kotlů.

Léčivé účinky ananasu:

Ananas obsahuje téměř všechny vitaminy, tedy kromě vitaminu E a B12, dále šestnáct minerálních látek a stopových prvků. Jedno z nejlepších přírodních léčiv však z něho činí mimořádně vysoký obsah bromelinu. Bromelin je enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Dále je to silná protizánětlivá látka, která dokáže zmírnit bolest, otoky a podporuje hojení ran. Tím, že brání přílišnému shlukování krevních destiček, je tento enzym prospěšný i v prevenci srdečních chorob, poněvadž výrazně snižuje riziko trombózy.

Čerstvá ananasová šťáva čistí ledviny a močové ústrojí

Ananas je silně močopudný, a proto se doporučuje jako prevence a podpůrná léčba nemocí ledvin a močového ústrojí. Pro tyto účely je výborná tato kúra - po dobu třech týdnů popíjíme třikrát denně dvě dl ananasové šťávy smíchané s třemi dl vlažné vody.

Ananas harmonizuje střevní peristaltiku

Ananas oceníme i jako prevenci proti různým střevním chorobám a neduhům - chrání trávicí trakt před bakteriemi, ulevuje slinivce a je skvělým lékem i při průjmových onemocněních.

Ananasová šťáva povzbuzuje sexuální touhu

V alternativní medicíně se čerstvě vymačkaná ananasová šťáva používá při horečnatých onemocněních a problémech s nervovou soustavou. V karibských zemích se zase popíjí jako velmi účinné afrodiziakum pro obě pohlaví.Zkrášlující ananasová kúra

Toto ovoce obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů. Po dobu pěti týdnů si každý den dopřáváme šálek čerstvého ananasu nebo 2 dl šťávy z něj.

Čisticí ananasová kúra

Ananasová šťáva se velmi hodí pro všechny typy čisticích a redukčních diet. Jelikož obsahuje dosti ovocného cukru, pomáhá organismu překonat pocit únavy, hladu a nezdá se tak drastická. Po dobu tří až čtyř dnů konzumujeme pouze čerstvý oloupaný ananas nebo popíjíme jeho vylisovanou šťávu. K tomu ještě přidáme dva a půl litru čisté neperlivé vody.

Jedincům, kteří nemají dostatek odhodlání a pevné vůle, doporučuji alespoň zařadit po dobu tří týdnů sklenici čerstvé ananasové šťávy místo večeře. Výsledek je také patrný.

Ananas posiluje organismus

Čerstvý ananas je výborným posilujícím prostředkem při rekonvalescencích po nemocích, operacích i zraněních, především ve sportu, protože celkově povzbuzuje a napomáhá obnově tkání. Doporučuje se konzumovat i při zvýšené fyzické zátěži.

Ananasová šťáva vyhlazuje celulitidu

Vědecké výzkumy potvrdily, že ananas odbourává celulitidu, a jestliže se aplikuje přímo na pokožku, redukuje podkožní tuk. Po dobu dvou měsíců si denně kartáčem pořádně promasírujeme postižené oblasti a pak je potřeme čerstvou šťávou, nakonec je zabalíme do potravinářské fólie a vše necháme hodinu působit. Poté opláchneme a ošetříme krémem.

Čerstvý ananas je nejléčivější!

Ananas konzumujeme vždy v čerstvém stavu, protože kompotovaný ztrácí až šedesát pět procent svých účinných látek a bromelin se z větší části také rozkládá.

Pozor na nezralé plody!
Nezralé plody obsahují zvýšené množství kyselin, které mohou podráždit ústní dutinu a poleptat i zubní sklovinu. Při podráždění žaludeční sliznice či vředech doporučuji ananasovou šťávu rozředit s vodou.

Foto: Profimedia.cz
Datum vydání: dnes
zdroj: Simona Procházková

Kouzelná moc jehličnanů

15. prosince 2012 v 17:52 | Paula |  Zdraví

Kouzelná moc jehličnanů

Tradice vánočních stromků dorazila do Čech celkem pozdě, až v 19. století. Naproti tomu léčivé účinky jehličnanů se linou od počátku věků lidstva. Smrk, jedle, borovice a modřín disponují obrovským potenciálem pro lidský organismus. Léčivých látek jehličnanů využívá i moderní fytoterapie a aromaterapie.

Jedle bělokorá (Abies alba)

S jedličkou si dnes lidé nejčastěji spojují Vánoce. Je však mnohem starší než tento obyčej. Již ve starověkém Řecku byla zasvěcena bohyni Artemis a Trójský kůň "ožil" ze stříbrné jedle.

Znovuzrození během adventu

Shon v práci, nákupy, přípravy na vánoční svátky… Není divu, že se u nás objeví vyčerpání, přepracování a psychická únava znásobená chladem i krátkým denním světlem. Pro znovuzrození sáhněte po jedlové silici a nakapejte 3-5 kapek do aromalampy. Zároveň si tím vybudujete silný štít proti zimním epidemiím způsobeným viry a bakteriemi.

Až si půjdete odpočinout do sauny, vezměte tuto rostlinnou silici sebou. 3-5 kapek rozřeďte do 3 decilitrů vody a nalijte na rozpálené kameny (nikdy na kameny nekapejte čistou silici, riskujete tím požár!!!). Pokožka i svaly se skvěle prokrví a uvolní se z nich nashromážděné škodlivé látky. Plicní sklípky otevřou svá vrátka a dýchací cesty opustí zárodky infekcí.

Sibiřská medicína

V "zemi věčného chladu" se již po dlouhá staletí připravuje z mladých výhonků, kterým se říká tlapky, jedlový olej. Jeho specifikum spočívá v tom, že jej můžeme aplikovat jak zevně, tak i vnitřně. V tomto případě ho rozpustíme v malém množství vody nebo medu. 30denní čisticí kúra zbavuje organismus plísní, stafylokoků, toxinů a škodlivých látek. Během této terapie dojde i k doplnění vitaminů, minerálů, stopových prvků a aktivizuje se imunitní systém.

Po kúře zaznamenáme lepší krevní obraz, harmonizaci krevního tlaku a hormonální hladiny (u žen menstruace, u mužů potíže s prostatou). Polykáme-li jedlový olej během fraktury, zlomeniny srostou rychleji.
Naproti tomu zevní užívání se nám vyplatí při veškerých onemocněních dýchacích cest ve formě inhalací, vtírání nebo obkladů. Jakmile se u nás objeví bolesti kloubů, špatné prokrvení a mrtvení končetin (studené nohy a ruce) či bolesti bederní páteře, neváhejme olej vmasírovat na postižená místa.

Probouzíme chodidla

Naše chodidla jsou protkána obrovským množstvím biologicky aktivních bodů a nervových zakončení. Vzhledem k tomu, že neustále chodíme v botách, tyto oblasti nejsou dostatečně aktivovány. Chceme-li tedy probudit činnost vnitřních orgánů přes reflexní zóny, provádíme teplé koupele nohou s jedlovým olejem.

Roste jako jedle

I gemmoterapie využívá čerstvých výhonků, které pak slouží jako lék na všechny nemoci kostí u dětí a mladistvých, včetně špatného růstu.

Smrk ztepilý (Picea abies)

Mnoho slavných houslařů (Stradivari, Amati) chodilo po horách, klepalo sekyrkou na dřevo a naslouchalo, aby vybrali to nejlepší ozvučné dřevo pro své fascinující nástroje. Stejně jako hudba i látky obsažené ve smrku mají pro náš organismus léčebné účinky.

Jakmile na jaře vyraší první výhonky, nastal čas pro jejich sběr. Světle zelené "ocásky" na koncích větví jsou plné vitaminu C. O pár měsíců později, v době chřipek a nemocných dolních cest dýchacích, z nich uvaříme silný čaj. Výhonky se také nakládají do oleje a po třech týdnech macerace uleví bolavým svalům či kloubům.

Léčivé jehličí nalezneme i v aromaterapii. Podporuje pořádné vypocení, zbavíme se rýmy, kašle či zánětu průdušek. Díky inhalaci nám smrkové aroma pronikne až do mozku, kde stimuluje činnost mozkové kůry.
Oživí naši pokleslou náladu v zimě a přidá novou chuť do života.

Modřín opadavý (Larix decidua)

Zdatný elegán, tak můžeme charakterizovat strom, jenž roste až k hranici stromové vegetace, někdy i v nadmořských výškách nad 2500 metrů. Na rozdíl od svých kolegů modřín během roku není "nudný": kvete, mění barvy jehličí a nakonec jej jako jediný z jehličnanů na zimu shazuje. Vonící, tvrdé a velmi odolné dřevo slouží ke zhotovení oken, dveří, ke stavbě chat i domů.

Ostatně Benátčané jej používali na základy domů či kostelů, jelikož ve vodě nepodléhá hnilobnému procesu. Z tohoto mimořádně krásného stromu proudí pryskyřice, jíž se přezdívá "benátský terpentýn". Veškerý obchod s tímto produktem se totiž dříve odehrával ve městě s gondolami. V létě modřín vylučuje takzvanou manu, ze které včely vyrábějí výborný med. Chceme-li ulevit zaníceným, zahleněným průduškám či zánětu močových cest, přijde nám vhod odvar z kůry modřínu.

Les v lahvičce

Jakmile se jehličí promění parovodní destilací, získáme do naší aromaterapeutické lékárničky silného spojence proti onemocnění horních cest dýchacích. Modřínové aroma rozpustí rýmu a pročistí naše dutiny jako kartáček.

Modřínová lázeň

Trápí-li vás bolesti kloubů všeho druhu, nasekejte modřínové větvičky. Vložte je do 5 litrů studené vody a přiveďte k varu. Nechte je projít 3 minuty ohněm, sejměte ze sporáku a pod pokličkou vyluhujte ještě 10 minut. Odvar nalijte do napuštěné vany a užívejte si úlevy.

Vzhůru za úspěchem

Z mladých výhonků s chomáčky jehličí čerpá i Bachova květová terapie. Modřínová esence zvedá sebevědomí (i na zkoušky a přijímací pohovory) a důvěru ve vlastní schopnosti. Dodává odvahu podniknout nové věci, nepropásnout příležitost a zároveň si stanovit reálné cíle.

Borovice lesní (Pinus silvestris)

Dva slavní lékaři starověku - Hippokratés a Galén - již věděli, že vykuřování pryskyřicí čistí vzduch od zárodků nemocí. Ze stejných poznatků vychází moderní aromaterapie a tuto silici předepisuje na všechna onemocnění dýchacích cest. O to více, že inhibuje zlatého stafylokoka, který je rezistentní vůči mnoha antibiotikům.

Lesní koupel

Až zkřehnete zimou a ucítíte ve svalech napětí, připravte si úžasnou koupel z 10 kapek rostlinné silice z borovice, dvou lžic oleje ze sladkých mandlí a jednoho decilitru mléka. Vzniklou směs rozmíchejte ve skleničce a nalijte do napuštěné vany (s teplotou vody 37-38 °C). Jelikož tato koupel prohřívá a podporuje oběhový systém, je příjemná zejména za sychravého, studeného počasí.

Borovice nabíjí energií, proto je lepší vychutnat si tuto koupel během dne nebo v podvečerních hodinách.

Potrava pro chrupavky

Gemmoterapeutikum z borovice je skvělou výživou pro naše tvrdé tkáně (kosti, klouby). Obsahuje totiž velké množství minerálních látek a zlepšuje stav našich chrupavek. Mnoho mých pacientů, včetně sportovců, už dnes po borovicové terapii "skáče přes kaluže", ačkoli je sužovala artritida, osteoporóza či byli na operaci kloubů.

Zachránce duše

Také jste se v životě setkali s lidmi, jejichž nejčastějším slovem je "promiňte"? Tyto osoby se neustále obviňují za vše, co se stalo, i když chyba tkví jinde, a topí se v moři nepodložené viny. Bachova borovicová esence je "záchrannou vestou", která jim pomůže doplavat k břehu bezpečí. Umožní jim postavit se chybám a omluvit je jedině tehdy, mají-li opodstatnění.

Speciální tip pro dámy

Pár kapek přidaných do nočního krému způsobí vyhlazení vrásek. Tento přírodní anti-aging však doporučuji natřít na obličej bez přítomnosti partnera, neboť jedle zrovna nepatří mezi vůně, jež by vzbuzovaly milostnou vášeň.
Datum vydání: dnes
zdroj: Mgr. Pavla Kurková

Miluše Šplechtová: Vánoční recept rodiny Hrušínských - Rumový drdol

15. prosince 2012 v 10:45 | Paula |  Rady a odkazy na různé recepty

Miluše Šplechtová: Vánoční recept rodiny Hrušínských - Rumový drdol


Tento recept se dědí v rodině jejího muže Jana Hrušínského už několik generací. Pokud tedy chcete ozvláštnit menu svého štědrovečerního stolu, nebo pokud vás pouze honí mlsná a chcete něco nabídnout návštěvě ke kávě, vyzkoušejte jej.

Od představitelky majorky Jírové Miluše Šplechtové jsme vyzvěděli recept na její sladkou štědrovečerní specialitu - rumový drdol.

Ingredience:

cukrářské piškoty 2 balení
rum 0.25 l
smetana 0.5 l
mléko 0.5 l
žloutek 4 kusy
vanilkový cukr 1 balení
cukr krupice 2 lžíce
polohrubá mouka 4 lžíce
šlehačka 1 balení
ovoce na ozdobu 1 dávka

Postup:

Dva balíky cukrářských piškotů dejte do mísy a polijte rumem. Stačí jedna malá placatka. Ve vodní lázni si připravte krém: Do půl litru smetany přidejte půl litru mléka, čtyři žloutky, vanilkový cukr, dvě lžíce cukru krupice a čtyři lžíce polohrubé mouky. Za stálého míchání vařte ve vodní lázni, až krém zhoustne. Pak jej dejte do chladu. Studený krém vrstvěte do dortové formy, kterou nejdřív vypláchněte studenou vodou.

Na vrstvu piškotů dejte krém, pak zase piškoty, a vrstvy střídejte, dokud není forma plná. Úplně nahoře mají být piškoty. Pak dort zatižte talířem a dejte do chladu, nejlépe na dvacet čtyři hodin. Až odstraníte dortovou formu, potřete celý dort hustou neoslazenou šlehačkou. Ozdobte čerstvým ovocem.

Míla Šplechtová dává kuličky hroznového vína. Dobrou chuť!

Zdroj: Alka Hájková, viposobnosti.eu


Breussova masáž na vlastní kůži

11. prosince 2012 v 11:51 | Paula |  Zdraví

Breussova masáž na vlastní kůži

Ležím na břiše, obličej v otvoru pro něj určeném, vnímám houpavou a uklidňující hudbu. V dolní části zad se mi najednou rozlije příjemné teplo. Zkušené ruce masérky mi roztírají nahřátý olej po celé délce páteře. Uvolňující masáž začíná. Jmenuje se po svém zakladateli, Rudolfu Breussovi.Masérka mi velice jemnými, pomalými pohyby přejíždí přímo po páteři a roztírá tak po celé její délce teplý třezalkový olej.
Proč právě třezalkový? "Je známo, že třezalka tečkovaná se používá pro uklidnění při stresu nebo pro léčení lehčích forem deprese," říká masérka Anežka Hůlková z pražského Wellness centra Fittop.

Stejné uklidňující a uvolňující účinky má i třezalkový olej. Ten se prostřednictvím speciálních hmatů, jež vnímám jako jemné hlazení, vstřebává pod kůži směrem k meziobratlovým ploténkám. Tak dochází k jejich uvolnění. Nervy z páteřní oblasti vycházejí do celého těla, účinek masáže tedy také celé tělo pocítí. Páteř je osou života. To věděli staří Číňané i ajurvédští léčitelé. Jakmile trpí páteř, trpí i celé tělo.

Účinek Breussovy masáže tkví v tom, že se při ní uvolní meziobratlové ploténky, aniž by při tom napravovaný pociťoval nějakou bolest. V některých případech je dokonce možné i bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének v hrudní či bederní oblasti. Dalším zdravotním benefitem je protažení celé páteře.

Co v těle být nemá, odchází

Během třičtvrtěhodinky, po kterou Breussova masáž trvá, cítím, jak se postupně zklidňuji. Užívám si jemných dotyků, starosti ze mne odplouvají a stres z posledních týdnů se pod rukama zkušené masérky doslova rozpouští. "Jde tady o vědomou práci s energií," potvrzuje moji domněnku Anežka Hůlková.

Dodává, že mezi nejčastější návštěvníky patří především lidé z řad manažerů většinou ve věku okolo 40 let, kteří mají velmi náročné povolání. Nemusejí mít jen fyzické problémy s páteří, mohou také trpět přepracováním. Regenerace meziobratlových plotének totiž vede k odbourání hluboko uloženého psychického stresu.

Ptám se, zda budu cítit i jiné změny než psychické uvolnění. "Protože měním a vyrovnávám vaši energii a právě pracuji na meridiánu oblasti ledvin a močového měchýře, může se vám za chvíli chtít na malou. To je dobře, protože tak budete mít jistotu, že odpadní látky skutečně z těla odcházejí," říká. Potvrzuji její slova, chce se mi na malou, ještě ani nedořekla větu. Také se mi asi po dvaceti minutách začne chtít smrkat - i to je prý v pořádku. "Další známka toho, že se vaše tělo čistí," vysvětluje masérka.

Dlouhý tah je základ

Masérka mi dlouhými a pomalými tahy masíruje páteř.
"Normální masáž určená na uvolnění se nesmí provádět přímo po páteři; používáme při ní totiž poměrně silné hmaty, abychom příslušné segmenty rozhýbali," upřesňuje Anežka Hůlková. Jen u této Breussovy to jde, protože je tak jemná.

Breussova masáž se většinou provádí po jiné masáži, která se - také podle svého "vynálezce" - nazývá Dornova. Ta je o dost náročnější: masér při ní uvolňuje svaly podél páteře, napravuje ramena, lokty, špatné postavení zad. Po této masáži často zůstává velká únava, někdy dokonce i modřiny. Po Dornově masáži přichází Breussova, která slouží k úlevě a uvolnění. Může se však také provádět samostatně.

Uzamkneme energii

"V příštích minutách budu masáž zakončovat," upozorňuje mě tichým hlasem masérka. Ještě jednou jemně přejede prsty podél mé páteře, pak mi na záda přiloží ručník. "Ten je tady proto, aby vysál zbytky oleje z kůže a působením osmotického tlaku vyňal z vašeho těla odpadní látky," dodává. Přiloží ruce na ručník a chvilku je tak ponechá. Cítím, jak mi do těla proudí další energie.

Pak dlaněmi sjede po zadní straně nohou, zespoda pohladí i chodidla. A zpětným pohybem zatáhne za pomyslný zip - zakonzervuje přijatou energii v mém těle. Ještě chvilku ležím, pak se pomalu zvedám a cítím, že se mi mírně točí hlava. Vše se ustaluje. "Pro dalších pár dní byste měla vynechat těžší aktivity. Dbejte na pitný režim a lehkou stravu. A za měsíc na shledanou," loučí se Anežka Hůlková.

Tip: Breussova masáž by se měla provádět alespoň jednou za měsíc, v ideálním případě jednou týdně.

Důležité! Bezprostředně po masáži můžete pociťovat bolest hlavy, pocit plného močového měchýře, únavu. Tyto příznaky po krátké době samy odezní.

Stejně jako jakoukoli masáž i tu Breussovu je dovoleno aplikovat pouze na zdravé jedince. Zákrok totiž rozvibruje energii uvnitř těla, kvůli čemuž se tak mírně sníží imunita. A pokud na jedince právě v tom okamžiku "něco leze", mohla by se nemoc masáží urychlit a její průběh zhoršit.

Protože Breussova masáž aktivuje meridián močového měchýře, je dobré bezprostředně po ní (po dobu asi 3 dnů) zvýšit příjem tekutin a vyvarovat se těžké zátěže.


Černobyl stále škodí, šumavští divočáci v sobě mají radioaktivní cesium

11. prosince 2012 v 9:36 | Paula |  Jak jde čas ...

Černobyl stále škodí, šumavští divočáci v sobě mají radioaktivní cesium

Ještě po více než čtvrt století od havárie jaderné elektrárny v ukrajinském Černobylu škodí na Šumavě radioaktivita. Z posledních údajů Státní veterinární správy vyplývá, že prasata zastřelená na území Prášil a Srní, což jsou obce na území Národního parku Šumava, jsou kontaminovaná radioaktivním zářením.

Čtvrtý blok černobylské elektrárny po výbuchu.Zvětšit obrázek
Čtvrtý blok černobylské elektrárny po výbuchu.

Černobyl v roce 1993

Chronologie katastrofy v Černobylu

26. dubna 1986 - dva výbuchy páry v rozpáleném chlazení ničí černobylský reaktor číslo 4, pokračuje neřízená jaderná reakce. Do ovzduší se uvolňují tuny jaderného paliva
27. dubna - zahájena evakuace 50 tisíc obyvatel přilehlého města Pripjať. Bylo jim řečeno, že odjíždějí jen na tři dny
28. dubna - ve Skandinávii naměřena mimořádně vysoká radioaktivita
29. dubna - Moskva přiznává havárii, uvádí dva mrtvé
2. května - SSSR oznamuje, že štěpná reakce v poškozeném reaktoru byla zastavena
konec roku 1986 - reaktor č. 4 uzavřen do železobetonového sarkofágu se životností 10 let, dodnes nenahrazen
1986-7 - 830 tisíc lidí vysláno k očistě černobylské zóny od radioaktivních materiálů
1991 - po požáru odstaven další reaktor
1992 - Mezinárodní poradní skupina pro jadernou bezpečnost označila za příčinu havárie nikoli lidské chyby obsluhy, jak se do té doby tvrdilo, nýbrž chybnou konstrukci reaktoru
1995 - podpis memoranda, kde Ukrajina slibuje Černobyl do roku 2000 uzavřít
1997 - vznikl Černobylský fond pro zvládání ekologických následků katastrofy
2000 - odstaven poslední reaktor v Černobylu
2010 - začíná výstavba nového sarkofágu za 1,6 miliardy eur, potrvá 5 let
po roce 2020 - bude odstaveno dalších 11 reaktorů černobylského typu, které jsou dosud v provozu
rok 2600 - černobylská zóna začne být opět bezpečná pro lidské osídlení
(Zdroj: DPA)
Dnes 3:29
"Jedná se o cesium, jež bylo součástí radioaktivního mraku, který se po výbuchu uvolnil a postupoval Evropou," řekl Právu mluvčí Správy NP a CHKO Šumava Pavel Pechoušek s tím, že během letoška lesníci na Prášilsku a Srnsku zastřelili 44 divočáků a u 33 z nich vyšetření ukázalo nadlimitní hodnotu radioaktivního cesia.
"Divoká prasata se na území Národního parku Šumava loví kvůli v evropském měřítku ojedinělé populaci tetřevovitých ptáků, zejména tetřeva hlušce a tetřívka obecného, neboť černá zvěř tyto ptáky loví a její přítomnost ve vysokém počtu ohrožuje tetřevovité především v raných stadiích jejich života," shrnul důvody výrazného odstřelu divočáků na území šumavského parku.
V letošním roce se vyšplhaly už náklady na vyšetření a likvidaci kontaminovaných zvířat bezmála na 100 tisíc korunnáměstek ředitele NPŠ Jan Kozel
"Divočáci vyhledávají snůšky tetřevů a tetřívků, případně loví jejich kuřata," dodal.
Kozel dále uvedl, že ulovená zvěř je pravděpodobně kontaminována černobylským cesiem, ale že jiná část Šumavy se naštěstí s takovým problémem nepotýká. To Právu potvrdili i myslivci z několika jihočeských mysliveckých sdružení (MS).
"To slyším od vás poprvé. Ročně střílíme několik desítek kusů černé zvěře, ale zatím nikdy jsme se s podobným případem nesetkali," uvedl předseda MS v Jílovicích na Českobudějovicku Josef Netrefa.

Maso se musí likvidovat

Nadlimitní přítomnost radioaktivních látek Cesium 134 a Cesium 137 se ve vzorcích svaloviny divokých prasat objevila na Srnsku a Prášilsku v průběhu loňského roku, a proto v září 2011 bylo Správě NP a CHKO Šumava nařízeno mimořádné veterinární opatření.
Kontaminace divočáků pak komplikuje zdejším lesníkům značně situaci s jejich likvidací, neboť mimořádné veterinární opatření ukládá povinnost nechat vyšetřit každý střelený kus, což stojí okolo 1400 korun za jedno prase.
Pokud se u zvířete zjistí nadlimitní hodnota radioaktivního Cesia, musí jej správa zlikvidovat a to ji stojí zhruba dalších asi 500 korun. "V letošním roce se vyšplhaly už náklady na vyšetření a likvidaci kontaminovaných zvířat bezmála na 100 tisíc korun," zdůraznil náměstek.
Vedení parku proto uvažovalo o využití pro člověka nebezpečného masa např. jako krmení zraněného mláděte rysa ostrovida, v současnosti umístěného v Záchranné stanici pro handicapovaná zvířata v Klášterci u Vimperka.
"Bohužel je míra kontaminace masa tak vysoká, že jej nelze použít ani jako krmení rysa či jiných zvířat," uzavírá náměstek ředitele NPŠ Kozel.
Cesium
lehký žlutozlatý kov, měkčí než vosk. Jeho izotopy (atomy téhož prvku, ale s nižším počtem neutronů) jsou silně radioaktivní.
Izotop 137 s poločasem rozpadu 33 let se používá například při ozařování rakovinných nádorů nebo při defektoskopii, což je zkoušení materiálů a výrobků.
Vladimír Vácha, Právo

Co přinese magické datum 21. 12. 2012?

10. prosince 2012 v 21:56 | Paula |  Jak jde čas ...

Co přinese magické datum 21. 12. 2012?

V poslední době se stále více šíří poplašné zprávy o konci světa, o konci všech věků, který má nastat 21. 12. 2012. Slyšeli jsme o apokalypse, srážce Země s kometou, výbuchu zemského jádra a dokonce o příletu mimozemšťanů a následném vyhlazení civilizace. O co vlastně jde a proč datum 21. 12. 2012? Na tyto otázky vám odpoví astroložka a kartářka Alena Horáková z Věštění online.www.vestenionline.cz

Podívejme se do historie a nahlédněme do odkazů starých civilizací. Nejznámější je odkaz Mayů, kdy v tento den končí dlouhý cyklus baktún, který trvá 25 627 let. Konec tohoto cyklu je vypočítán a zobrazen na tzv. míčovém hřišti. V Mexickém Teotihuacanu je zobrazen pohyb Slunce podle Plejád vzhledem k zenitu. Kalendářní okruh 52 let skončil, když Plejády procházely přesně o půlnoci zenitem. Tehdy se konaly tzv. obřady Nového ohně. K této konstelaci dochází opět 21. 12. 2012.

Indové používají lunární cykly a velký časový cyklus je určován lunárními uzly Ráhu a Kétu, což jsou body, kde se protíná oběžná dráha Slunce s dráhou Měsíce. Jsou symbolizovány zauzlovaným Hadem. Jižní uzel je povýšen na 3. stupni Střelce, Severní uzel na 3. stupni Blíženců, což je přímo v rovině Galaxie. Není bez zajímavosti, že podle islámu je 3. stupeň Střelce bod, kdy dochází k něčemu úžasnému.

Řekové přenesli mapu oblohy do světa, kde žili. Mezi posvátnými místy Řecka a ostrovy je orientační linie. Řecko je rozděleno na 12 dílů, stejně jako zvěrokruh, každému dílu vládne některý z Bohů z Olympu. Střed okruhu je v Delfách, patří k němu i Olymp. Je to osa Raka a Kozoroha, řeky zvané Nebeská brána. Před 2 500 lety se tato brána nacházela tam, kde se protínal zvířetník s Mléčnou dráhou. Vlivem precese v současnosti jsou tyto brány na ose Blíženci - Střelec. Hora Olymp tak představuje slunce zimního slunovratu seřazené do jedné řady s galaktickým uzlem ve Střelci. Ke středu Galaxie ukazují i jiné pamětihodnosti: stavby v Egyptě, posvátný kříž Vemonae v Anglii, který rovněž odkazuje na střed světa neboli střed Galaxie.

Odkazy předků

Co nám chtěli předkové sdělit, jaké je jejich poselství? Možná pochopíme více z odkazů Védů. Podle Manuova zákoníku se cyklicky opakovalo ráno a období soumraku mezi úsvitem nové éry. Před 4 800 lety ve Zlatém věku měli lidé přímý kontakt s bohy. Pak přišel stříbrný věk, kdy spojení s bohy bylo zastřené, ten začal před 3600 lety. Následovalo 1 200 let bronzového věku, kdy lidé zapomněli na božský původ, vznikala dogmata a rozvíjel se materialismus. Před 1 200 lety započal železný věk neboli kalijuga, která se vyznačuje materialismem, nevědomostí, válkami a hloupostí.

Podle proroctví má na konci věku přijít Kálí - bohyně stvořitelka a ničitelka. Tím je završen cyklus a začíná opět vzestup ke zlatému věku. Nyní je ukončena sestupná fáze, začíná vzestupná fáze, končí kalijuga.

Z odkazů předků nevyplývá konec světa, ale konec jednoho období a začátek jiného. Co se vlastně stane v prosinci roku 2012? Slunce o slunovratu bude stát v jedné přímce se středem Mléčné dráhy. Země bude procházet tzv. fotonovým pásem, což je nejčistší energie. To znamená, že na Zemi budou působit proudy nejčistších sil, které rozhodně nemají za cíl Zemi ani lidstvo zničit, ale naopak je povznést, transformovat na vyšší úroveň vědomí.

Celý proces už započal, prosinec 2012 bude pouze vyvrcholením dlouhých příprav. Od roku 1997 prudce stoupl počet přívrženců esoteriky, lidí, kteří nechtějí jen mrtvolně přežívat v materiální nicotě, ale chtějí poznat svou podstatu, svou duši. Od roku 1998 se lidské geny začaly čistit od nesourodých směsic deoxyribonukleových kyselin elektrických a radioaktivních forem. Nastala urychlená očista, postupně jsou zapojovány řetězce DNA od 2 zmutovaných k původním 12. Nedávno genetici objevili novou DNA v lidském těle a další budou následovat. V těle dochází k probuzení nového vědomí.

Samozřejmě s těmito změnami jdou ruku v ruce i přírodní projevy - erupce na Slunci, magnetické bouře, výpadky elektrického proudu. Vlny sluneční energie nesou velké množství gama paprsků, které způsobují v mentálních a emocionálních vrstvách člověka i Země rychlou očistu, spalují a odtlačují velké množství negace na všech úrovních. Od 10.10.2002 probíhá změna polarity a velký posun ve vědomí lidí, obnovuje se rovnováha mezi mužem a ženou, slábne ego jednotlivce, lidstvo se sjednocuje.

Tři proroctví

Existují tři proroctví sfingy, která má nejprve otevřít oči, pak se pohnout a nakonec zařvat. Oči sfinga otevřela v srpnu 2002, ego se dostalo do střetu s citem. Jakmile sfinga otevřela oči, probudil se demjurk národů, které mají v symbolu lva, nastalo tedy probuzení a očištění ducha českého národa.

V roce 2011 dojde k rychlému přesunu do jiného pásu frekvence života, čas se ještě více zrychlí. A až se sfinga pohne v prosinci 2012, dojde k přílivu energie z živoucí databanky Země, bude následovat rozkvět všech živých forem. Bude sejmuta ochrana, kterou poskytuje prostor a čas, a bude nahrazena jinou formou - světelným obalem.

Nelze očekávat změny ze dne na den, nelze se domnívat, že 21. 12. 2012 se "něco" stane a svět bude jiný, krásnější nebo zničený. Vše má svůj vývoj a svůj čas. Každou změnu provází nepokoje, staré nechce uvolnit místo novému, přesto se podle cyklických zákonů vše přežité nakonec zhroutí, aby na jeho místě vzniklo něco dokonalejšího. A protože se tyto změny netýkají jenom lidí, ale i celé planety, je neklidná i ona.

V prosinci 2012 bude završena transformace k tomu, aby Země i lidé mohli započít nový Velký cyklus. Postupně v lidském těle budou měnit buňky svou formu, budou vznikat nové žlázy a s nimi i nová energetická centra, tzv. čakry. Člověk více splyne se svou duší, postupně bude odkrývat informace a programy duše, vzpomene si na svá traumata, inkarnace, získá nové schopnosti, postupně odstraní mylná přesvědčení a závislosti, získá kontrolu nad emocionálním tělem.

Zánik nebo zrození?

Co nám tedy odkazuje poselství starých civilizací? Upozorňují nás na zánik? Jak by ale znaly tyto velké cykly, když by při nich zanikla civilizace? Kdo by předal poselství jim, aby ho mohly dále předávat nám? Nebo nás upozorňují na zásadní přelom v lidském vědomí, na jedinečnou šanci, kterou každý z nás dostane?

Možná jejich poselství zní asi takto: "Člověče, čeká tě neopakovatelná příležitost poznat to, o čem slýcháš jen v pohádkách. Nepropásni ji. Zbav se všech svých závislostí na majetku i člověku, nízkých pudů a starých dogmat. Otevři se novému a připrav své tělo i vědomí na nečekané, fantastické zážitky. Důvěřuj v Božskou prozřetelnost, neposlouchej ty, kteří se tě budou snažit zmást strachem, ale s pevnou vírou a úsměvem na rtech vkroč do bájného Zlatého věku."

Další předpovědi a zajímavé články naleznete na www.vestenionline.czKdy vysadit antikoncepci

9. prosince 2012 v 22:05 | Paula |  Zdraví

Kdy vysadit antikoncepci

zpět


Jak vlastně hormonální antikoncepce funguje? Je založena na blokádě ovulace. Vychází z předpokladu, že dodáme-li organismu každý den malou dávku hormonů, bude si mezimozek myslet, že hladina v krvi je dostatečná a nevydá příkaz k další produkci. Není-li však v organismu dostatečné množství vlastních hormonů, nedojde k dozrání a uvolnění vajíčka z vaječníku, tedy k ovulaci.

Estrogen a progesteron
Když se prostě ženskému tělu dodá uměle estrogen a progesteron, které běžně tvoří vaječník, ten zkrátka vypne a přestane fungovat. S myšlenkou využít chemicky produkované hormony k hormonální antikoncepci přišli poprvé v USA kolem roku 1960. Tehdejší přípravky obsahovali velké dávky hormonů a měli mnoho vedlejších účinků. Od té doby se dávky snížily a kvalita syntetických hormonů se zvýšila. Některé vedlejší účinky však zůstaly. Nás bude především zajímat jeden - ten, který se týká plodnosti a případných následků na budoucí dítě.

Neplodnost i několik měsíců po vysazení antikoncepce
Fakt, na který vás většinou žádný doktor neupozorní je ten, že některé ženy zůstávají neplodné celé měsíce po vysazení antikoncepce. I v případě, že se plodnost obnoví ihned, ženy trpí závažným nedostatkem minerálů a vitamínů jako zinek, hořčík, vitamín A, E, B6, B12 a kyselina listová, který nemohou pokrýt běžnou stravou. Navíc jim o této skutečnosti většinou nikdo nic neprozradil, takže nemají potřebu užívání ani vitamínových preparátů.

Otěhotnění brzy po vysazení antikoncepce
Pokud žena otěhotní brzy po vysazení antikoncepce, může to mít takovéto následky - nedostatek hořčíku může způsobit omezení prokrvení dělohy a placenty - dítě je podvyživené a je ovlivněn jeho motorický vývoj (potíže v učení, chování), nedostatek vitamínu E vyvolává neplodnost a samovolné potraty, nedostatek vitamínu A je stejně nebezpečný jako jeho nadbytek, může způsobit hromadění tekutin v mozku a kostní dřeni. Nedostatek vitamínů B6, B12 a kyseliny listové se projevuje zvýšeným rizikem rozštěpu páteře a sníženým vývojem nervové tkáně. Nízká hladina zinku se spojuje s patologicky prodlouženým průběhem porodu a různými gynekologickými záněty (které negativně ovlivňují zrání mozkových buněk vyvíjejícího se dítěte).

Častější výskyt vrozených vad
Hormonální antikoncepce má kromě jiného za následek poruchy funkce placenty a děložní tkáně (endometria), což vede k zvýšenému riziku potratů ještě 12 měsíců po vysazení antikoncepce. U dětí zplozených během šesti měsíců po vysazení orální antikoncepce se vyskytují anomálie nebo vrozené vady významně častěji. Jens Bielenberg, který provedl tuto rozsáhlou studii o vlivu hormonální antikoncepce, také cituje tři odborné studie, které zaznamenaly statisticky významný vzestup poškození nervové tkáně u dětí, jejichž matky užívaly v posledních třech měsících před početím orální kontraceptiva. Sám Bielenberg doporučuje vysadit antikoncepci až rok před plánovaným početím.Zdroj: www.celostnimedicina.cz


Těhotná vévodkyně z Cambridge je z nemocnice doma

7. prosince 2012 v 9:53 | Paula |  Jak jde čas ...

Těhotná vévodkyně z Cambridge je z nemocnice doma

Tři noci na lůžku v Nemocnici krále Eduarda VII. v Londýně musela trávit Kate Middleton toho času provdaná za prince Williama jako vévodkyně Catherine z Cambridge. Mladí manželé společně očekávají prvního potomka a Kate trpí závažnou formou nevolností.Na Mikuláše lékaři usoudili, že je budoucí anglická královna schopná jít domů a princ William byl manželku vyzvednout. Předal jí kytici žlutých růží a doprovodil ji do Kensingtonského paláce, který přijali za své sídlo.

Kate trpí hyperemesis gravidarum - akutní a velmi závažnou formou ranní těhotenské nevolnosti. V nemocnici kvůli tomu musela strávit tři noci. Pod srdcem nosí budoucího britského krále či královnu. Podle nového zákona bez ohledu na pohlaví tohle dítě jednou usedne na trůn.

Foto: Profimedia.cz
Datum vydání: 6.12.2012
zdroj: Famous

Rajčata pomáhají proti depresím

7. prosince 2012 v 9:49 | Paula |  Ovoce a zelenina

Rajčata pomáhají proti depresím

Rajčata obsahují velmi cenný antioxidant lykopen mající protirakovinné a protizánětlivé účinky. Lykopen se nejlépe vstřebává do těla z rajčat vařených, kdo si však tyto plody lilkovité rostliny dopřává několikrát týdně, chrání se před depresemi. Rajčata přitom mohou pomáhat proti trudnomyslnosti zvláště u seniorů.
"Osoby, které konzumují rajčata dva až šestkrát denně, trpí depresemi o polovinu méně než ti, kteří rajčata nekonzumují vůbec," píše k výzkumu čínských lékařů britský list Daily Mail.

Zdravotníci z Číny odhalili vztah mezi konzumací rajčat a sníženým výskytem depresí při sledování jídelníčku a psychického zdraví u tisíce osob starších sedmdesáti let. U žádného jiného ovoce a zeleniny tento vztah ale nebyl pozorován.

"Zřejmě hraje klíčovou roli v prevenci deprese lykopen, který se vyskytuje v největší míře právě v rajčatech," tvrdí Kchaj-ťün Niou z Lékařské univerzity v Tchien-ťin.


Datum vydání: dnes
zdroj: Famous

Rozumíte etiketám kosmetických výrobků?

7. prosince 2012 v 9:47 | Paula |  Zdraví

Rozumíte etiketám kosmetických výrobků?

Proč byste si měla hlídat složení výrobků, datum trvanlivosti a složení? Třeba proto, že chcete, aby vaše pokožka byla zdravá. Přečtěte si informace k nezaplacení...Zadní strana obalu totiž v sobě často ukrývá řadu zajímavých a poměrně důležitých informací. Co všechno tedy můžete o produktu zjistit?
Například seznam obsažených látek, obsah výrobku, jeho trvanlivost, kde byl vyroben, jestli je přírodní, zda je obal recyklovatelný, v jakých podmínkách se má skladovat, a další důležitá sdělení, která je dobré znát.

Krabička s otevřeným víčkem určuje, že výrobek má omezenou trvanlivost.
Přesnou dobu určuje další nápis, který najdete v obrázku krabičky nebo vedle ní. Například 6 M znamená, že po šesti měsících od otevření by se už kosmetika neměla používat. Trojúhelník s nevyplněnými čárami označuje výrobky zhotovené z recyklovaných materiálů. Trojúhelník s černými čárami pak zase informuje, z jaké látky je obal vyroben.Materiál určuje číslo uvnitř trojúhelníku

Kolečko složené ze dvou šipek značí, že výrobce obalu zaplatil servisní poplatek za jeho zpětný odběr k recyklaci, pokud je tedy vhozen do speciálního kontejneru. Další, s čím se na obalech můžete setkat, jsou různé certifikáty, které potvrzují, že výrobek je bio nebo přírodní. Jsou to například:

CPK - certifikovaná přírodní kosmetika, český certifikát

CPK BIO - certifikát označující přírodní biokosmetiku, původem německý

BDIH - kontrolovaná přírodní kosmetika

ECOCERT - certifikát potvrzující, že výrobek pochází z ekologického zemědělství

Co se skrývá pod víčkem

Účinky kosmetických přípravků určují ingredience, které jsou v nich obsažené. Je tedy dobré znát alespoň některé základní látky a jejich účinky. Co všechno můžete najít pod víčky vašich každodenních kosmetických společníků?

Voda - je zřejmě nejvíce užívanou přísadou v kosmetických výrobcích. Je však důkladně zbavená všech nečistot a deionizovaná, aby nedošlo k nežádoucí reakci s ostatními látkami obsaženými ve výrobku.

Glycerin - podporuje přirozenou obranyschopnost kůže a přitahuje na sebe vodu, kterou pokožka potřebuje, a udržuje ji. Termální voda - tímto slovem se označuje voda, která mívá alespoň 20 °C, má vysoký obsah minerálů a stopových prvků, blahodárně působí na celé tělo.

Olivový olej - v kosmetice je využíván pro své regenerační a zvláčňující účinky obzvlášť na suché kůži, se sklony k ekzémům a vyrážkám. Bývá součástí přípravků na tělo, vlasy i nehty a najdete ho také v dětské kosmetice.

Mandlový olej - je vhodný pro citlivou a suchou pokožku, zklidňuje a dodává pocit jemnosti a hebkosti.

Makadamový olej - se pyšní hydratačními a regeneračními schopnostmi, hojně se využívá jako součást vlasových produktů určených pro péči o poškozené vlasy.

Měsíček lékařský - výtažky z něj zmírňují pocity svědění, má hojivé, regenerační a protizánětlivé účinky.

Levandule - pro své jedinečné aroma je často součástí mýdel a vůní, navíc je antiseptická a podporuje prokrvení kůže.

Kaviár - zpomaluje proces stárnutí, pleť vyživuje a zvláčňuje.
Kolagen - udržuje elasticitu kůže a přidává se do zpevňujících omlazujících přípravků proti vráskám.

Aloe vera - hydratuje, zvláčňuje a regeneruje. Často ji najdete v přípravcích pro zklidnění sluncem spálené kůže.

Kyselina hyaluronová - má vysoce regenerační a hydratační efekt, vyplňuje i hluboké vrásky, proto je součástí přípravků pro omlazení pleti. Urychluje proces hojení ran, užívá se i pro léčbu jizev a popálenin. Dokáže na sebe vázat velké množství vody.

Bambucké máslo - působí do hloubky kůže, kde účinně vyživuje. Bývá obvyklou přísadou v tělové kosmetice, ale může se používat v čisté přírodní formě.

Pozor nejen na složení…

1. Rtěnka ani antiperspirant se nepůjčují, stejně jako zubní kartáček. Pokud trpíte na opary, kožní obtíže, koledujete si o problémy. Takže mějte své vlastní propriety a ani kdyby kamarádka rukama lomila, nesdílejte.

2. Více než polovina toho, co aplikujete na pokožku, se vstřebává. Uvědomte si proto, že prošlý krém je pro vaše tělo opravdovým rizikem a co teprve pro dítě, které ještě nemá uzavřenou epidermis. Respektive má citlivou epidermis, která je náchylnější na obranné reakce.
Občas se vyplatí nešetřit na nepravém místě a používat zdravý selský rozum.


8 zásad, jak správně zacházet s kosmetikou, aneb co se určitě vyplatí vědět?

* Nepoužívejte kosmetiku, která má prošlé datum spotřeby.

* Jakmile zjistíte, že se změnila barva, konzistence nebo vůně výrobku, vyhoďte jej.

* Po otevření spotřebujte kosmetiku dle pokynů výrobce uvedených na obalu (symbol otevřené plechovky).

* Krémy nanášejte na obličej zásadně umytýma rukama, nebo ještě lépe pomocí plastové špachtle, která bývá u řady krémů automaticky přiložená. Mnohem praktičtější jsou v tomto ohledu přípravky s pumpičkou.

* Po použití vždy pečlivě uzavřete kelímek či dózu a pokud možno odstraňte z dosahu dětí.

* Kosmetiku nevystavujte v koupelně pod zářivku, vyhněte se i přímému slunečnímu záření a vysokým teplotám. Týká se to také parfémovaných a toaletních vod.

* Svou kosmetickou výbavu uchovávejte v suchu a na tmavém místě, např. v kosmetické skříňce v koupelně.

* Pokud nějaké přípravky delší dobu nepoužíváte, uložte je do chladničky.
ČTĚTE TAKÉ:
25 tipů pro mladší vzhled


Datum vydání: dnes
zdroj: Alžběta Vraná