Rady pro naše krásné nehty

20. října 2012 v 21:53 | Paula |  Zdraví

Rady pro naše krásné nehty


Ruce jsou doceňovány víc, než si většina z náš může vůbec myslet. Správná péče pomáhá udržovat naše ruce zdravé, krásné a přitažlivé. No jen řekněte, která žena netouží po krásných pěstěných nehtech? Naše ruce jsou jakýmsi zrcadlem a odrazem našeho nitra. Věřit tomu nemusíte, ale co si pomyslí muž o ženě s krásnými drápky nebo naopak o nehtech, které se snad ani nehty nazývat nedají? Jak správně pečovat o svůj společenský doplněk (ano opravdu mám na mysli naše nehty) a jak naše drápky pěkně nalakovat? To vše a ještě víc se dočtete o pár řádečků níže!

12. 04. 2010 |

Krásné nehty, to není pouze výběr vhodné barvy laku na nehty. Důležité je mít nehty pěstěné a upravené, přičemž dosažení tohoto cíle je proceduravelmi náročná a vyžaduje čas i trpělivost. O kvalitě nehtů hodně vypovídá především složení stravy. Jestli nejsou nehty v pořádku, zamyslete se na svým jídelníčkem. Snažte se do stravy zahrnout více ovoce a zeleniny, aby jste si zajistila nutné vitamíny, minerály a enzymy. Také neopomíjejte zinek a vitamín skupiny B. Především ale dodržujte pitný režim.
2 - 3 litry vody denně by mělo být samozřejmostí.


Co se děje, pokud:


lakovaniMáte křehké nehty - pravděpodobně Vám chybí vitamín A a také vápník Doplňte jej mléčnými výrobky, sýry a jogurty!

Máte bílé flíčky na nehtech - tyto flíčky většinou značí nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku.

Máte velmi zakulacené a zakřivené konce nehtů a nehty "hnědnou" - pokud nekouříte, zamyslete se nad nedostatkem vitaminu B12 - ten je k dostání v každé lékárně.

Pokud máte měkké nehty - znovu je příčinou nedostatek vápníku
Pokud se na Vašich nehtech objevují řezy a praskliny - začněte dodržovat pitný režim - obecně se doporučují alespoň 2 l vody denně! Voda je základem všeho! Na to nezapomínejte!


Správné lakování drápků


0. Základem a prvním krokem by mělo být bezchybné odstranění předešlého laku. Nehtíkům prospívá bezacetonový odlakovač s vitamíny, který koupíte takřka v každé drogerii. Po odlakování nehty ničím nekrémujte (lak by se na mastné nehty špatně chytal)

1. Jako základ aplikujte zpevňovač nehtů, který vyplní případné rýhy v nehtu a postará se o to, aby šel barevný lak později bez problémů odstranit. (takové černé nebo rudé šmouhy po celých prstech opravdu moc sexy nejsou:)

2. Po úplném zaschnutí zpevňovače naneste tenkou vrstvu laku. Zdůrazňuji "tenkou vrstvu", po nanesení nepřiměřeného množství se začnou tvořit bublinky, které moc efektivně opravdu nevypadají.

3. Při lakování začínejte vždy uprostřed nehtu, až pak doplňte lak i do stran. Esteticky působí a nehty prodlouží následující finta: Nenanášejte lak do stran - k okrajům nehtu, ale pouze doprostřed.

nehty4. Po několika minutách - jakmile lak opravdu zaschne, opakujte celý postup ještě jednou. U světlého nebo matného laku je občas nutná i třetí vrstva laku.

5. Nechte své drápky zaschnout. Tip:pro rychlejší zaschnutí nechte na své nehty volně stékat studenou vodu.

Nikdy nepoužívejte staré laky. Staré laky na nehty nevypadají hezky. Jsou husté a jejich aplikace je složitá. Jestliže nepomůže ani protřepání lahvičky, tak radši lak vyhoďte (i když to byl nejoblíbenější odstín) a kupte si nový. Starým lakem, který zasychá stejně nikdy své nehty dokonale nenalakujete.
Vaše nehty můžou být krátké i dlouhé, ale musí vždy vypadat upraveně. Podle nehtů se pozná, jak o sebe žena pečuje. Stačí znát pár triků a úpravu nehtů zvládnete s přehledem. Vašim drápkům již nikdo neodolá!

Vendi V.
ChytráŽena.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama