Červenec 2012

Velký horoskop na rok 2012 - co Vás čeká v druhé polovině roku?

29. července 2012 v 10:17 | Paula |  Jak jde čas ...

Velký horoskop na rok 2012 - co Vás čeká v druhé polovině roku?

Čas nás nemilosrdně svými hodinovými ručičkami přibližuje k tolik diskutovanému datu 21. 12. 2012. Co nás tedy čeká v tomto pro mnohé klíčovém roce? O svou předpověď se s vámi podělí astroložka a kartářka Alena Horáková z Věštění

Velký horoskop na rok 2012 - co Vás čeká v druhé polovině roku?
Zvěrokruh

Máme to výsostné právo a čest být přítomni ukončení jednoho Velkého cyklu a zrození nového Velkého cyklu A každá žena ví, že porod provází bolesti a někdy i komplikace. Ani tento časový přelom nebude výjimkou. Země se bude chvět a formovat do nové podoby, očistná voda se bude vzdouvat na územích, z nichž je třeba odplavit negativitu, vzduch odvane vše špinavé a nečisté a oheň spálí to, co svým vývojem dospělo k zániku.
Čechám se ale až na lokální záplavy a mírná zemětřesení bez větších škod tyto zemské úpravy vyhnou. V minulých letech jsme měli všichni dostatek času k vytvoření nového hodnotového žebříčku, k poznání svého místa ve společnosti i k nalezení sebe samých. První polovina roku 2012 se ještě ponese ve znamení hledání správného místa.
Ten, kdo odmítl změnu v roce 2011, bude tvrdě, někdy až nátlakem postaven tam, kam patří. Jinými slovy - někteří lidé budou nuceni odejít z práce, ze vztahu, změnit bydliště nebo svou profesi. Nátlak je to správné slovo pro první polovinu roku, a to i v politickém a společenském životě. Tak jako se bude mnohým hroutit osobní život pod rukama, budou se i politikům hroutit jejich představy a plány.
Ještě, než se ale za současnou vládou zavřou historické dveře, uvidí světlo světa zákony, které nám přinesou výrazné omezení a finanční ztráty. Rozkoly uvnitř politických stran naštěstí zabrání výronu dalších omezujících a pro pracujícího člověka likvidačních zákonů. Všichni budeme muset více šetřit a hlavně se spoléhat na své vlastní výdělečné schopnosti. Nikdo už nedostane nic zadarmo a bez práce, a pokud ano, vesmírné zákony se postarají a napravení rovnováhy.
Až druhá polovina roku přinese výraznější úlevu, bude plná světla a optimismu. Lidem se začne vracet víra v lepší zítřky a s ní také naděje jdoucí ruku v ruce s příležitostmi a novými možnostmi. Finanční situace se bude pomalu zlepšovat, nová vláda vzniklá v tomto pololetí se bude více zaměřovat na prosperitu státu, než na vlastní prospěch. Celý rok bude přát umělcům a lidem, kteří opustili silné materiální myšlení. Ve vzduchu bude cítit vůně Nového cyklu a díky těmto energiím se změní i nitro mnohých lidí.
Energie sobectví, sebelítosti a iluzí se začne vytrácet a stále více se budeme setkávat s ohleduplností, pochopením, soucitem a láskou. V prosinci se otevřou dveře Nových časů. Bez apokalypsy, bez konce světa, bez velkého třesku. Možná si ani neuvědomíme změny, které se odehrály v našem nitru, možná si ani nevšimneme, že čas se opět zpomalil a možná nám úplně unikne, že jsme "jiní" lidé, než ti, kteří stáli na počátku všech těchto změn na konci osmdesátých let. Určitě si ale povšimneme, že rok 2012 dokončil přeměnu našich životů a v nitru budeme vědět, že na dlouhou dobu nás nečekají žádné závratné změny ani extrémní situace. Proto vykročme do roku 2012 s pevným odhodláním nenechat se znechutit, se silou vytrvat a vírou, že nad našimi životy stále silněji září Světlo Lásky, Naděje a Ochrany.


Beran

Všichni Berani budou plni sil, elánu a nových nápadů. Uran bude zrozence z první dekády ( 21. - 31.3.) nutit ke změnám a Pluto přidá tlak z vedoucích míst.
Bude zapotřebí mnoho trpělivosti, kterou Beran zrovna neoplývá, aby neudělali nerozvážnost, která by se v budoucnu ukázala jako chybný krok. Až prosinec tyto zkoušené Berany odmění šťastnými náhodami a splněním nějakého snu.
Na opravdu plodný rok se mohou těšit Berani z prostřední dekády (1. - 10. 4.), kteří budou pokračovat ve své snaze po sebezdokonalení a společenském úspěchu. Ve druhé polovině roku jejich snahy podpoří Jupiter a úspěch tak mohou čekat ve všech aktivitách, na které upínají svou pozornost.
Zrozenci z posledních deseti dnů znamení (11. - 20. 4.) se do konce září ještě budou potýkat s brzdícím vlivem Saturna, který bude zkoušet jejich trpělivost a zodpovědnost. Úsilí, které budou muset vynaložit na dokončení svých plánů, se jim ale bohatě vyplatí a podzim je odmění stabilní pozicí s pravidelným příjmem. Každý Beran v tomto roce pevně ukotví buď ve stávajícím vztahu, nebo s odvahou sobě vlastní nefunkční vztah opustí a najde si klidnější zázemí. Po zdravotní stránce by měli být Berani opatrní na úrazy, zvláště ti z první dekády znamení, protože budou prožívat až do listopadu náročnější rok.

Býk

Býk je v první polovině roku rozmazlovaným znamením zvěrokruhu. Jupiter bude procházet celým znamením a postupně se jeho příznivý vliv dotkne všech zrozenců Býka. Býci z první dekády ( 21. - 30.4.) budou ještě podpořeni mocným vlivem Pluta, silnou intuicí a rozhodností.
Naopak zrozenci z posledních dnů Býka ( 18. - 20.5.) se v prvních měsících roku budou potýkat s nedostatkem sil a nechutí. Je důležité ale vědět, že Jupiter rozdává plnými hrstmi štěstí. Proto by se všichni Býci neměli bát opustit své vyježděné koleje a přijmout šanci na pozitivní změnu ve svém životě. Ta se bude týkat většího příjmu peněz, povýšení v zaměstnání nebo zakoupení vysněného bydlení. Láska si bude se všemi Býky pohrávat po celý rok, někteří najdou svůj vysněný protějšek a jiní prožijí několik milostných vzplanutí. Pokud se Býk nerozhodne vědomě zůstat sám, a to se nestane, protože víc, než jiní potřebuje zázemí, pak konec roku prožije v pevném vztahu.
Po zdravotní stránce budou Býci náchylnější k prochladnutí, takže by měli dbát na teplé oblečení. Od června se fyzická kondice Býků upevňuje a jediné nebezpečí, které jim v průběhu roku hrozí, je přibírání na váze vinou přejídání.

Blíženci

Blíženci z první poloviny znamení (21. - 31.5.) budou rozmazlováni od června do konce roku a jejich úspěšné období překročí i hranice roku 2012. Ale zvláště v červnu bude mnoho Blíženců náchylných k přepínání svých sil a možností. Mnoho různých plánů a přání zastíní reálné možnosti, takže červenec bude pro Blížence časem silně pracovním, kdy za pomoci Urana a Marse vyvinou až neuvěřitelnou sílu ke zvládnutí všech svých závazků.
Blížence druhé dekády ( 1. - 10.6.) zasáhne vliv Saturna, stanou se zodpovědnějšími a jejich situace se ve všech směrech zklidní a stabilizuje. Každý Blíženec by měl v sobě objevit uměleckou složku, kterou jistě má a tu rozvíjet. Pokud všichni Blíženci přijmou svou míru zodpovědnosti, pak je příští rok čeká velký rozkvět. Finance sice v tomto roce mohou zaznamenávat velké výkyvy, ale rok je příznivý pro vztahy všeho druhu.
Zvláště Blíženci z druhé poloviny znamení ( 5. - 20. 6.) budou chtít zlegalizovat svůj vztah, a ti, kdo se touží seznámit, mohou směle oslovit objekt svých snů. Ani po zdravotní stránce nehrozí velké nebezpečí. Z přepracování se může vyvinout virové onemocnění, ale toho se Blíženci rychle zbaví.

... a ještě pro pár zbývajících dnů:
Tolik nebeské přízně jako vy nebude mít v červenci žádné jiné znamení. Do znamení Blíženců vstoupil Jupiter s Venuší a obě tato tělesa jsou nanejvýš blahodárná. Při společném působení se jejich vliv ještě posílí. Můžete si začít dávat vysoké cíle.

Rak

Rakům z druhé dekády ( 11. - 20. 7.) bude rok 2012 probíhat bez větších výkyvů a změn. Raci z první ( 21. - 30.6.) a třetí ( 10. - 20.7.) dekády budou prožívat počátek roku ještě napjatě a vytíženě. Saturn nutí zrozence třetí dekády k vypjatým výkonům, přesunuje na ně zodpovědnost a vyžaduje po nich spoustu trpělivosti a schopnosti zvládat překážky.
Výrazné uvolnění přichází v druhé polovině roku, která je bez rušivých vlivů. Raci z první dekády by po celý rok měli využít zvýšeného příjmu energie k seberealizaci nebo tvůrčí činnosti, která na konci roku přinese své plody. Rozhodně by se ale neměli realizovat skrze své nadřízené, mohlo by je to stát místo. Vztahy budou mít všichni Raci stabilní, žádná velká změna se nechystá.
Díky vlivu Pluta se Raci z první dekády začnou vnitřně osvobozovat z podřízené role pečovatelky a budou hledat širší uplatnění ve společnosti. Po finanční stránce je pro Raky vhodné na počátku roku spíše šetřit, ale od května už budou jejich finance narůstat. Zdravotně je pro Raky vhodná pestrá strava, protože tento rok hrozí žaludeční a střevní nevolnosti. Pohyb na čerstvém vzduchu všem Rakům výrazně zvýší kondici.

Lev

V roce 2012 nestojí Lvům v cestě vůbec žádná překážka. Zrozence z první dekády ( 21 - 31.7.) bude provázet příznivý vliv Urana, který dodá jejich vrozenému šarmu originální nápady a posunuje jejich život za hranice všedních zážitků.
Všem Lvům prospěje cestování do nějaké exotické sluníčkem prohřáté země. Kdo tu možnost nemá, měl by se v letních měsících postarat o dostatečně dlouhou dovolenou, kterou stráví ve společnosti příjemných lidí. Po pracovní stránce se Lvům povede výborně zvláště v podzimních měsících. Podnikatelé rozšíří své firmy, zaměstnanci upevní své pozice. To se samozřejmě projeví i na finančních příjmech. A pokud začne finanční tok vysychat, není třeba se zasahovat. Konec roku opět naplní Lví peněženky.
Ve vztazích bude zasahovat osud a nepředvídatelné náhody. Mnohý Lev se opět sejde se starou láskou a nezadaní potkají osudový protějšek. Vášně Lva mají po celý rok zelenou a mnohý Lev zažije dobrodružství, o kterém celý život snil. A pokud si Lvi dopřejí dostatek spánku a nezanedbají preventivní prohlídky, pak i po zdravotní stránce proběhne rok 2012 bez problémů.

Panna

Začátek roku může být pro Panny narozené ve třetí dekádě znamení ( 11. - 21.9.) poměrně obtížný. Nevyhnou se jim různé střety, hádky a nedorozumění.
V záplavě starostí a povinností by mohla leckterá Panna zapomenout zaplatit důležité účty a tím si způsobit problémy. Ale už v následujících měsících se všechny tyto problémy rozplynou a díky svému úsilí a vytrvalosti se všechny Panny budou dostávat na zasloužené výsluní. To bude také znát na stavu jejich financí, které v jarních a podzimních měsících zaznamenají výrazný nárůst.
Neklidný začátek roku se také projeví ve vztazích, kdy mnozí zrozenci Panny budou nespokojeni v současném vztahu a tuto situaci budou zkratkovitě řešit útěkem do jiné náruče. Ale už od dubna se zásluhou Neptuna Panny zklidní, protože díky vnitřnímu vedení poznají, který partner je pro ně ten pravý. Květen a následující měsíce si už mohou užívat znovunalezený klid a lásku. Také po zdravotní stránce hrozí v první polovině roku problémy, a to virového charakteru. Celý rok by Panny měli hovořit o svých problémech a nepotlačovat je uvnitř sebe. Vyhnou se tak psychické zátěži, která by se nepříznivě odrazila na zdraví.

Váhy

Váhy se tento rok definitivně vymaní ze stísňujícího vlivu Saturna, který do října bude ještě prověřovat Váhy narozené v poslední třetině znamení (11. - 20. 10.). Pro tyto zrozence to bude rok náročný, plný překážek a nutnosti řešit několik různých problémů najednou. Ale příznivý vliv Neptuna jim dokáže intuitivně napovědět, která cesta je pro ně správná.
Zvláště ti, kdo se věnují umění, mohou z tohoto roku vytěžit maximum. Předpokladem je ale tvrdá a zodpovědná práce. Po finanční stránce bude pro všechny Váhy příznivější druhá polovina roku, kdy se dočkají většího obnosu nebo vyšší mzdy. V prvních měsících roku však hvězdy nepřejí ani uzavírání smluv, ani obchodu či půjčkám. Také vztahy budou procházet zatěžkávací zkouškou.
Váhy budou mít tendenci vynucovat si násilím svá přání, ale tomu by měli předejít. Pluto je sice obdaří neodolatelným charismatem, ale nedostatek trpělivosti a taktu by mohl vážně narušit nebo dokonce zničit příznivě se rozvíjející vztah. Náročné období se odrazí i na fyzické kondici, proto je pro Váhy důležité zajistit si dovolenou plnou sluníčka, které jim prohřeje ledviny a povzbudí jejich optimismus.

Štír

Štír je velice silné a charismatické znamení. Tato síla a magická přitažlivost bude ještě Plutem posílena u Štírů narozených na konci října a začátku listopadu. Příliv silné energie by ale mohl u některých Štírů způsobit přecenění vlastních sil a sebestřednost, kterou by si poškodili pověst v zaměstnání nebo u obchodních partnerů.
Spíše, než k nátlaku na druhé jsou tyto energie vhodné k sebepoznávání a změně hodnotového žebříčku. Začátek roku je pro Štíry trochu náročnější, ale už od února se mohou těšit na finanční ocenění. Další odměna za celoroční práci, ve které se Štírům povede dobře, je čeká na konci roku 2012.
V říjnu se přesune Saturn do znamení Štíra a do konce roku pocítí jeho přísný pohled zrozenci prvního dekanu ( 21. - 31.10.). Pokud využijí svoji silnou vůli k překonání problémů, pak jim Saturn ukáže jejich místo v životě a ještě více posílí jejich vliv. Osobní síla Štírů se projeví i ve vztazích, někteří potkají osudový vztah, jiní upevní ten stávající. Všichni Štíři budou mít mnoho šancí k seznámení a tento rok vznikne několik velice pevných přátelství. Po zdravotní stránce bude rok pro Štíry silně kolísavý. Pokud se nedokážou zbavit stresu a napětí, pak se tělo bude formou nemocí dožadovat obnovení rovnováhy.

Střelec

Střelci z první poloviny znamení ( 21.11. - 5.12.) budou podpořeny příznivým vlivem Urana, který je bude nabádat k dobrodružným akcím ve všech oblastech jejich života. Pod tímto vlivem mohou vzniknout výrazné umělecké výtvory nebo vynálezy v oblasti techniky a komunikace.
Mnohý Střelec zatouží vydat se do dalekých krajů a poznat nové kultury, žít jiným, než obyčejným životem. Tento vliv tak může způsobit mnohá nedorozumění, nepřátelství i rozbroje nejen na pracovišti, ale i ve vztahu. Od června svou působnost přidá ještě Jupiter a pod tímto vlivem už Střelce neudrží nic a nikdo na místě. I když finanční stránka bude po celý rok dobrá přesto expanze, kterou Střelci pocítí, by mohla daleko překročit finanční možnosti.
Proto je zapotřebí realistického pohledu nejen na vlastní síly, ale také na finanční situaci. Až tato doba pomine, mohl by mnohý Střelec zjistit, že si sice užil, ale zároveň také ztratil vše, na čem mu doopravdy záleželo. Silné emoce se promítnou také do vztahů, stejně jako přílišná očekávání a z nich pramenící výčitky. Až konec roku zklidní vášně a Střelec ocení trpělivost partnera. Po zdravotní stránce potřebuje Střelec v tomto roce dostatek pohybu a aktivit.

Kozoroh

Kozorozi zažijí rok, ve kterém se bude střídat velká dávka štěstí se stejně velkou dávkou povinností a pracovního vytížení. Zvláště Kozorozi z první dekády (21. - 31.12.) budou mít tendenci měnit své okolí a vysvětlovat nadřízeným, jak by se mělo správně pracovat.
Takový tlak ale vyvolá v druhých prudký odpor, a může vést k velkým nepříjemnostem. Jindy trpělivý Kozoroh bude oplývat nedočkavostí a bude mít tendenci bourat vše, co tak pracně v minulých letech vytvořil. Naštěstí je zde příznivý vliv Jupitera, který se v průběhu roku dotkne všech Kozorohů, takže následky jejich chování nebudou tak tragické.
Nejsilněji pocítí příval nových možností a střípky štěstí zrozenci z prostřední dekády (1. - 10.1.), zatímco Kozorozi z poslední dekády (11. - 20.1.) budou ještě vystaveny prověrce trpělivosti a zodpovědnosti. To ale Kozorohům problémy nečiní, takže odměnou jim v podzimních měsících bude povýšení v práci a společenský úspěch následovaný finančním oceněním. I ve vztazích se Kozorozi budou cítit jako na houpačce a zdravotní stránka se bude odvíjet právě od toho, jak si s těmito změnami, proměnami a někdy i extrémy dokážou poradit.

Vodnář

Začátek roku přináší neobyčejné možnosti zrozencům z třetí dekády ( 11. - 20.2.). Konečně získají stabilní práci, vytvoří umělecké dílo nebo se vydají na cestu, po které toužili. Vodnáři z první dekády ( 21. - 31.1.) se zase mohou těšit na příliv inspirace a energie, která jim do cesty přinese nové tvůrčí nápady a několik nečekaných příležitostí, kterých by se měli určitě chopit.
Každý Vodnář by měl využít co nejvíce inspirace a šancí do října, kdy se začnou tyto příznivé vlivy rozpouštět. Do konce roku pak už bude záležet na tom, jak si Vodnáři poradí s povinnostmi a závazky, které na sebe v průběhu jara a léta nabrali. Pokud se nebudou bát uvést do života něco nového, co zcela narušuje tradice, pak na konci roku mohou očekávat i náležité finanční ocenění. Vodnář je znamením pokroku a rok 2012 vyzkouší tyto zrozence, jak dalece si své možnosti uvědomují.
Vztahům nejvíce přeje jarní a letní čas, ostatní roční období se budou Vodnáři věnovat spíše práci a vynálezům. Mnoho Vodnářů začne problémům v partnerském vztahu věnovat pozornost až na konci roku, kdy se díky komunikaci přes tyto problémy hravě přenesou. Zdravotní stav bude po celý rok mimo běžných maličkostí velice dobrý. A pokud některý z Vodnářů trpí zdlouhavým onemocněním, jeho zdravotní stav se výrazně zlepší. Může dojít i k celkovému uzdravení.

Ryby

Hned počátkem roku vstupuje do znamení Ryb jejich vládce Neptun. I když příznivé vlivy pocítí nejsilněji zrozenci z první dekády (21.2. - 1.3.), příval intuice, fantazie a tvůrčí činnosti mohou čekat všechny Ryby. Ti, kdo se zabývají meditacemi a duchovními činnostmi budou výrazně ve své práci posíleni stabilizujícím vlivem Saturna a mnoho ze svých vizí dokážou přenést do praktického života.
Mohou tak vzniknout nové formy léčení či výrazná umělecká díla. Pokud ale nebudou Ryby věnovat pozornost svému vnitřnímu životu a poselství z duchovních sfér, mohou propadnout chaosu a zmatku. Naštěstí i je Saturn postaví nohama pevně na zem a ukáže jim jejich reálné možnosti. Všechny Ryby dostanou až do června šanci zúročit svoje nadání, poznatky a přijmout výzvy, které jim osud postaví do cesty ve formě pracovní příležitosti nebo partnerského vztahu.
Od července do konce roku budou ale Ryby z první poloviny znamení ( 21.2. - 6.3.) vystaveny pokušení přetěžovat své síly, nadměrně utrácet nebo extrémně emocionálně reagovat. Jejich vztah proto bude vystaven zátěži, která prověří, zda je postaven na pevných základech. Některým Rybám se partnerské vztahy rozpadnou, ale okamžitě vzniknou nové. Po zdravotní stránce nehrozí mimo psychického vypětí způsobeného nestřídmostí a špatným odhadem vlastních možností, žádné závažnější onemocnění.

Zdroj: Věštěníonline.cz

Rychlá a snadná domácí manikúra a pedikúra

29. července 2012 v 8:48 | Paula |  Zajímavosti a různé triky

Rychlá a snadná domácí manikúra a pedikúra

Věděli jste, že vaše nehty rostou vlivem stravy bohatší na bílkoviny až o 25 % rychleji než před 90 lety? O to více si zaslouží naši pozornost a pravidelnou péči.Rychlá domácí pedikúra

Po odlakování nehty zastřihněte do rovna kleštičkami, ostrá místa zarovnejte pilníkem. Nejlepší jsou skleněné pilníky, které lze v případě potřeby velmi snadno dezinfikovat. Kůžičku kolem nehtů zatlačte dřevěnou tyčinkou. Nikdy ji nestřihejte, snadno se totiž může stát, že střihnete vedle a zaděláte si na nepříjemnou bolestivou ránu nebo dokonce infekci. Poté se věnujte pokožce nohou. Chodidla zasucha vydrhněte speciální rašplí nebo pilníkem, následně je důkladně promasírujte peelingem, který kůži dokonale vyhladí a zbaví posledních zbytků odumřelých buněk. Omyjte vlažnou vodou, pečlivě osušte a ošetřete hydratačním přípravkem. Použijte přitom táhlé pohyby od palců a důkladně promasírujte celý nárt i chodidlo. Nebojte se přitlačit. Podpoříte tak cirkulaci krve, zmírníte případné otoky, pomůžete krému lépe se vstřebat a dokonce i zredukovat stres. Jednou začas vašim končetinám prospěje výživná kúra. Natřete chodidla silnou vrstvou krému, zabalte je do igelitu a ručníku a zhruba za půl hodiny budou opět jako nová.

Snadná domácí manikúra

Nejdříve pečlivě odstraňte starý nátěr laku, a to pomocí kvalitního odlakovače bez obsahu acetonu, který nejenže vysušuje, ale jeho vdechování může navíc dráždit dýchací cesty. Poté konečky prstů ponořte přibližně na tři minuty do teplé lázně z olivového oleje. Ten nehty posilní, dodá jim potřebné živiny a zároveň změkčí kůžičku kolem nich. Přebytečný olej pak zlehka odsajte papírovým ubrouskem, zbytek vmasírujte do pokožky a nehtového lůžka. V případě potřeby můžete suchou pokožku rukou zjemnit pomocí domácího peelingu - směsí třtinového cukru s olivovým olejem pečlivě promasírujte celé hřbety, poté ruce opláchněte vlažnou vodou. Následně se věnujte svým nehtům. Papírovým nebo skleněným pilníkem je upravte do požadovaného tvaru, a to pilováním vždy jedním směrem od okraje ke středu. Předejdete tak nepříjemnému třepení a lámání nehtů. Kůžičku zatlačte za pomoci tyčinky z pomerančového dřeva, v případě nutnosti si vystačíte i s ručníkem, nikdy ale kůžičku nestřihejte. Nakonec ruce dobře promasírujte hydratačním krémem. Během léta by měl obsahovat UV filtr, který kůži chrání před poškozením a vznikem pigmentových skvrn.

Aby barva déle vydržela

* Protože mastnota, třeba z použitého hydratačního krému, brání laku dobře přilnout k povrchu, důkladně očistěte nehty ještě před lakováním tamponkem namočeným v odlakovači.

* Nepoužívejte jako základ obyčejný průhledný lak, ale raději speciální podkladový, který bývá jemný a lepkavý, aby na něm dobře držel barevný nátěr. Svrchní laky se vyznačují tím, že jsou velmi odolné a lesklé. Pokud ho však použijete jako základ, pedikúra vám potom příliš dlouho nevydrží.

* Volte raději třpytivé nebo perleťové typy laků, které díky obsahu jemné slídy drží lépe než matné barvy. Pro dokonalý, sjednocený vzhled naneste na nehty dvě tenké vrstvy. Jedna silná zabraňuje obsaženým látkám v odpařování, což vede k praskání a olupování.

* Nakonec použijte svrchní lak. Kvalitní přípravek déle schne, ale také déle vydrží a dodává nehtům hezký lesk. Rychleschnoucí typy si nechte raději jen na drobné úpravy, které bývají nutné asi tři dny po nalakování nehtů.

* Suché nehty a zatvrdlý lak znamenají rychlejší praskání a olupování. Proto denně před spaním ošetřete nehtová lůžka speciálním olejíčkem.

Trendové nehty

Tuto letní sezonu jsou největším hitem zmrzlinově pastelové tóny růžové, levandulové, meruňkové a mátové. Na své si ale přijdou i vyznavačky neonových nebo výrazných sytých barev, jako je oranžová, růžová, námořnická modrá nebo tmavě fialová. Pro letní dny jsou jako stvořené také třpytky a metalické, holografické či ombré efekty, stejně jako různé nehtové ozdoby včetně nalepovacích "lakových proužků" s různě divokými vzory. Chcete k tomu ještě něco extra, co moc lidí na koupališti zaručeně mít nebude? Pak sáhněte po laku s efektem 3D nebo přípravcích, které vlivem světla či nálady mění svou barvu.
Datum vydání: 23.7.2012
zdroj: Martina Pavlová

Jak na letní strašáky - úpal, otoky, kvasinky, bodnutí hmyzem či střevní potíže?

29. července 2012 v 8:44 Zdraví

Jak na letní strašáky - úpal, otoky, kvasinky, bodnutí hmyzem či střevní potíže?


S létem přicházejí i typické zdravotní potíže. Například návrat z exotické dovolené do relativně chladné domoviny může způsobit nemalé trable. A co nás teď ohrožuje nejvíce?Letní, třídenní chřipka

V horkých ročních obdobích se tato chřipka nazývá letní. Většinou se však jedná o zánět dýchacích cest, který způsobují zcela jiné viry než virus chřipky. Někdy se o letní chřipce hovoří v souvislosti s jakýmkoli letním onemocněním dýchacích cest,u něhož není jasně stanovena jiná diagnóza. Mezi příznaky takzvané třídenní neboli letní chřipky patří teplota, bolest
svalů a kloubů. Často ji provázejí průjmy. Avšak její průběh je lehčí než u běžné chřipky a během několika dnů sama mizí. Léčba je jednoduchá. Pacient by měl zůstat v posteli, měl by hodně pít, a pokud horečka přesáhne 38 stupňů, měl by ji srážet za pomoci léků. Pokud by však potíže
přetrvávaly, je třeba vyhledat lékaře.

Angína z nerozumu

Angína se objevuje především v teplém období, kdy řada z nás volí rychlé ochlazení v podobě studených nápojů. Při pití ledových drinků se totiž snižuje prokrvení sliznice, čímž se sníží její přirozená imunita a organismus je pak více náchylný právě k angíně nebo různým virózám. Odborníci navíc tvrdí, že nás studené nápoje neosvěží, protože organismus musí vydat energii na jejich ohřátí. Proto jsou lepší nápoje o pokojové teplotě.

Nateklé ruce a nohy

Delší sezení na jednom místě, ve stísněné poloze, například cestou na dovolenou, může mít za následek nateklé nohy a ruce. I takové potíže vám zkazí den. Proto je důležité během cesty co nejvíce hýbat prsty, dávat nohy do vyvýšené polohy a na noc nejíst grilované, smažené ani solené maso. Unavené nohy osvěží masáže francovkou nebo krémy s obsahem mentolu a koupel ve vodě s trochou citronové šťávy.

Bodnutí hmyzem

Bodnutí hmyzem je nejčastější, a pokud není člověk příliš velký alergik, tak i nejbanálnější letní nehoda. Jestliže v kůži zůstalo žihadlo, je třeba ho vyndat. Celou oblast můžete omýt vodou a mýdlem. Následky bodnutí hmyzem lze zmírnit potřením octem, přiložením rozkrojené čerstvé cibule nebo potíráním kostkou ledu. Pomáhá také eukalyptový olej - pět kapek oleje
stačí rozmíchat v šálku s vodou a potírat postižené místo.

Nepříjemné kvasinky

Kvasinky zbožňují teplé a vlhké prostředí, takže je pro ně ideální horko, dlouhé cestování, neprodyšné oblečení a koupání v bazénech nebo stojatých
vodách. U žen tak díky kvasinkám dochází ke gynekologickým problémům, například k vaginální mykóze, která se projevuje výtokem, nepříjemným
svěděním a pálením. Aby kvasinky neměly šanci, je dobré se vyhnout úzkým, těsným kalhotám, spodnímu prádlu ze syntetických nebo neprodyšných materiálů. Pokud se přece jen mykóza dostaví, je dobré se sprchovat čistou
studenou vodou, která zklidní pokožku a zmírní svědivé pocity, nezůstávat v mokrých plavkách, používat menstruační vložky bez fólie. A deodoranty, parfémované toaletní pomůcky pro tentokrát vynechat. To vše poševní rovnováhu ničí. Když mýdlo, tak speciální pro intimní partie!

Střevní potíže

Radost z cestování vám můžou překazit střevní potíže. Za normálních okolností všední onemocnění na dovolené přináší nepříjemné komplikace. Nevolnost,zvracení, horečka, křeče v břiše a nutkání na stolici jsou
nejběžnější projevy cestovního průjmu. Může za ně stres, nepravidelnost
stravy, nezvyklá či kontaminovaná jídla. Takové průjmy mají lehčí průběh, dají se poěmrně rychle léčit. Vážnější průjmy jsou způsobené bakteriemi, viry nebo parazity. Lékaři radí často si mýt ruce, pít jenom balenou vodu a s ní také omývat ovoce a zeleninu. Pozor na džusy, víno a alkohol,
bývají ředěné užitkovou vodou.

Poznáte, zda je to Úpal, nebo úžeh?

Úpal je přehřátí organismu vinou vysoké okolní teploty, jež vede k poruše termoregulace a ztrátě tělesné vody. Dochází k němu při dlouhém pobytu v autě nebo při letních koncertech či sportovních akcích konaných ve velkých halách, zkrátka všude tam, kde není možné se průběžně ochlazovat a přijímat v dostatek tekutin. Projevuje se bolestí hlavy, zvracením, závratí, suchou kůží bez potu nebo zvýšenou teplotou. Proto je dobré si hlídat příjem tekutin, během horka se vyhnout fyzické zátěži a přes poledne dodržovat siestu ve stínu. Je dobré hodně odpočívat ve větrané místnosti mít volné oblečení. Od věci není ani osvěžovat během dne tvář a tělo vodou ve spreji, případně ledovat třísla a hlavu. Úpal si lidé často pletou s úžehem, většinou však dochází ke kombinaci obojího.

Úžeh je de facto sluneční úpal. V tomto případě se jedná o přehřátí organismu působením přímého slunečního záření. Dochází k němu tedy venku, při dlouhém pobytu na slunci. Jak se tomu můžete bránit? Kromě pokrývky hlavy je samozřejmě nezbytné si hlídat opět pravidelný příjem tekutin a pokud to je možné, ochlazovat tělo sprchou nebo v bazénu. Jestliže se vám úžehu nepodaří z nějakého důvodu zabránit, nastupují podobné projevy jako při úpalu. V horším případě se může přidat také ztuhnutí šíje, nebo dokonce
nebezpečný otok mozku. S nápravou takového stavu vám může pomoct pobyt v chladnější místnosti, postupné ochlazování těla a opatrný, taktéž postupný přísun tekutin. Pokud přese všechna opatření vaše potíže neustoupí, raději vyhledejte lékaře. Jinak riskujete své zdraví.


Datum vydání: 24.7.2012
zdroj: did (Sedmička)

LOH 2012: Česká želízka v londýnském ohni

29. července 2012 v 8:39 | Paula |  Jak jde čas ...

LOH 2012: Česká želízka v londýnském ohni

Londýn 2012 se kvapem blíží a do slavnostního zahájení zbývá už jen pár dnů. Pojďme si stručně představit asi největší české medailové naděje, ke kterým se zakrátko bude upínat zrak celého národa.Barbora Špotáková - hod oštěpem

Asi největší naděje se budou upínat ke slavné rodačce z Jablonce nad Nisou Barboře Špotákové, která na minulých LOH v Pekingu vybojovala zlatou medaili. Dramatické finále s Ruskou Abakumovovou, ve kterém rozhodl až poslední hod, mají mnozí z nás jistě stále v živé paměti.

Kdy můžeme fandit: 7. srpna (10:00 - 12:35 hod.)
Místo konání: Olympic StadiumVítězslav Veselý - hod oštěpem

Další oštěpařskou nadějí je i devětadvacetiletý rodák z Hodonína Vítězslav Veselý. Mistr ČR 2012 a zlatý medailista z letošního mistrovství Evropy zažívá tento rok svojí nejúspěšnější sezónu.

Kdy můžeme fandit: 8. srpna (18:00 - 21:55 hod.)
Místo konání: Olympic StadiumKateřina Emmons - sportovní střelba (vzduchovka, malorážka)

Žhavou kandidátkou na cenný kov je i Kateřina Emmons, dcera dvojnásobného mistra světa ve střelbě z malorážky Petra Kůrky. Z LOH v Pekingu si dovezla trofeje v podobě zlaté medaile za střelbu ze vzduchovky a stříbrnou medaili za střelbu malorážkou.

Kdy můžeme fandit: 28. července (8:15 - 16:00 hod.), 4. srpna (9:00 - 17:30 hod.)
Místo konání: Royal Artillery BarracksDavid Kostelecký - sportovní střelba (trap)

Sedmatřicetiletý sportovní střelec David Kostelecký pochází z Brna a podobně jako předchozí sportovci i on má na svém kontě zlatou medaili z LOH v Pekingu. Přestože finále doprovázel hustý déšť, David ani jednou neminul. Popřejme mu pevnou ruku i letos.

Kdy můžeme fandit: 5. srpna (9:00 - 16:00 hod.)
Místo konání: Royal Artillery BarracksOndřej Synek - veslování

Devětadvacetiletý rodák z Brandýsa nad Labem je historicky první český mistr světa v olympijské disciplíně závodu skifů, když v roce 2010 vybojoval na Novém Zélandě zlatou medaili. V roce 2008 na LOH v Pekingu získal stříbro, když jej od vítězství dělila pouhopouhá vteřina.

Kdy můžeme fandit: 28. července (9:30 - 14:10 hod.)
Místo konání: Eton DorneyPavel Maslák - běh na 200 a 400 metrů

Mladý a nadějný dvaadvacetiletý atlet z Havířova prožívá letos velmi úspěšnou sezónu. V mistrovství ČR v atletice získal v běhu na 200m zlatou medaili a jako bonus vytvořil národní rekord v běhu na 400m v hale i venku. Další úspěch zaznamenal na ME v Helsinkách, kde si doběhl na 400m pro zlato.

Kdy můžeme fandit: 4. srpna (10:00 - 13:45 hod.) 400m, 7. srpna (10:00 - 12:35 hod.) 200m
Místo konání: Olympic Stadium

Foto: Profimedia.cz
Datum vydání: 21.7.2012
zdroj: Bohumil Pražský

Škytavka, tik, nadměrné pocení a další podivuhodné rozmary lidského těla

28. července 2012 v 23:40 | Paula |  Zdraví

Škytavka, tik, nadměrné pocení a další podivuhodné rozmary lidského těla

Každý někdy škytal, takřka každého občas postihne svalová křeč či bolest hlavy. Občas u sebe i jiných zpozorujeme kruhy pod očima a několik málo jedinců trpí nadměrným ochlupením. Většinou se jedná o tělesné pochody zdraví neohrožující, nad kterými lze mávnout rukou, jelikož i samovolně odezní. Mohou ale život také docela znesnadňovat.

Nadměrná tvorba ušního mazu může být nepříjemná, maz ale pomáhá v boji proti infekci a udržuje uši čisté.

Nadměrná tvorba ušního mazu může být nepříjemná, maz ale pomáhá v boji proti infekci a udržuje uši čisté.
neděle 22. července 2012, 17:58

Skoro to vypadá, jako kdyby si z nás vlastní tělo v určitých okamžicích utahovalo. Všechny obtíže mají společnou zdánlivou nevysvětlitelnost a také to, že jejich projevy nám mohou být značně nepříjemné. Server WebMD.com, zabývající se tematikou zdraví, se proto pokusil dát dohromady výběr 17 tělesných projevů a následně je ozřejmit. Někdy jde skutečně jen o drobnou banalitu, místy to však může vést až k vážnějšímu onemocnění. Proto je dobré vědět, co s tím.

"Zmrzlinová" migréna

Nestane se to pochopitelně každému, ale přihodit se to může - po konzumaci zmrzliny nastoupí urputná bolest hlavy. Zapříčinit to může cokoli studeného, co se dotýká nervů na našem horním patře. Následek je nabobtnání cév v přední čísti hlavy, načež v mozku ucítíme píchání a známou bolest. Řešení je jednoduché: jezte zmrzlinu či jiné studené pokrmy pomaleji, případně se jim vyhýbejte.

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení je především rozčilujícím faktorem, který často postihuje i zcela zdravé jedince. Pot je sice nejvíc vidět na obličeji, nepříjemnější je ale na dlaních, nohou a hlavně v podpaždí. Abychom tomu v rámci možností předešli, pomáhají různé antiperspiranty obsahující chlorid hlinitý, ale také injekce, léky, mírné elektrošoky a dokonce existuje i možnost operačního zákroku. Záleží na konkrétním postiženém a jeho preferencích.

Závrať

Závrať (může trvat jak pouhé minuty, tak dokonce i celé hodiny) lze jednoduše charakterizovat jako pocit, že se místnost pohybuje. Většinou ji způsobí narušení ve vnitřním uchu či poškození nervů. Je třeba ji odlišit od ztráty vědomí nebo dalších nebezpečnějších situací, kdy můžeme dočasně přijít o schopnost pohybu i sluch a naše oči vykazují nepřirozené pohyby. Léčba závisí na příčině. Poraďte se tedy s lékařem.

Brnění a ochablost končetin

Každého nepochybně někdy potkalo, že ucítil jakoby prázdný pocit v ruce nebo noze, která se začala chovat, jako kdyby usínala. Tento dočasný a zcela neškodný problém způsobuje nepřiměřený tlak na nervy, které tím pádem nemohou vysílat správné signály do mozku. Jelikož to obvykle zapříčiní nesprávné sezení a opírání (např. při práci u počítače opírání zápěstí o hranu stolu nebo nehybné sezení s výraznější zátěží na jedné noze), vyřeší se to změnou pozice. V případě chronických obtíží už je to vážnější, tudíž navštivte doktora.

Škytavka

Škytání vytvářejí nekontrolovatelné stahy bránice. Ty způsobí příliš rychlé spořádání velké porce jídla, alkohol nebo také polykání vzduchu. Odezní sice samo, ale můžete tomu jít naproti okamžitým napitím vody nebo méně známým řešením v podobě dýchání do sáčku.

Čepy na mandlích

Jedná se o akutní či chronickou infekci. Bakterie mění vzhled mandlí, které obsahují tkáň imunitního systému. Mandle se proto v krajnějších případech musí vyjmout. Čepy jsou neškodné, jsou "pouze" nepříjemné a zapáchající. Lze je částečně odstranit, avšak pokud se takřka neprojevují a necítíme pachuť v ústech, léčba nutná není.

Zalehlé uši

Další známá potíž, většinou bezpečná a nikoli extrémně nepohodlná. Dojde k ní nejčastěji v letadle - při vzletu a při přistávání. Důležité je vyrovnat tlak mezi vnitřkem a vnějškem ušního bubínku, proto se doporučuje zívat. Zmírnění tlaku rovněž docílíte zavřením úst a držením nosu. Pomáhají i žvýkačky a bonbony - z toho důvodu je v letadle obvykle dostáváme. Cucejte je usilovně.

Svalová křeč

Nikdy ji nečekáme a může nás postihnout jak na nepatrný okamžik, tak i na několik minut. Způsobuje ji dehydratace, přílišná svalová námaha, podráždění nervů nebo nízké hladiny určitých minerálních látek (draslík, vápník). Choďte sem a tam, než se vám uleví, prudce nohou zatřepte, protáhněte si svaly... Výjimečně může křeč přetrvat, v tom případě neváhejte navštívit svého lékaře.

Hromadění ušního mazu

Každý ví, že maz uniká z těla ušními kanálky, které je proto potřeba čistit a zmíněný maz vybírat. Maz paradoxně, ač se to nezdá, pomáhá v boji proti infekci a udržuje uši čisté. Přebytečného mazu se tělo přirozeně zbavuje vypouštěním z ušního otvoru.
Při nečištění uší samozřejmě hrozí až ucpání, příliš "agresivní" čištění zase může způsobit poranění, které může být bolestivé. To vše může postupně vést přes svědění a zvonění v uších až teoreticky ke ztrátě sluchu. Při problémech tedy raději navštivte ušního doktora.

Černý chlupatý jazyk

Hrbolky na jazyku se v tomto případě zvětšují a hromadí se na nich bakterie. Proč? Může to být kvůli kouření a špatné ústní hygieně. Jednou z příčin ale také bývají radiační terapie, některé léky i ústní vody. Když se vám to přihodí, důkladně si čistěte zuby dvakrát denně, stejně tak i jazyk (ten speciálním stěračem či kartáčkem).

Tik v oku

Škubání očních víček je sice neškodné, ale to však nikoho neuklidní. Každému tato nepředvídatelná nesnáz vadí. Stres, únava, kofein, suché oči, neurologické poruchy - to vše může tik spustit.
Člověk s nadměrným výskytem tiků v oku může být postižen Touretteovým syndromem, který se projevuje stereotypními motorickými tiky, mezi které patří i mrkání. Většinou se jedná o lehkou formu, která ani nevyžaduje žádné léčení. Oční tik často odezní sám. Jestliže ne, mohou pomoci botoxové injekce.

Zvětšení prsních žláz u mužů

Tato porucha se nazývá gynekomastie. Změna poměru hladiny mužských a ženských pohlavních hormonů, která ji způsobuje, se může odehrát při narození, dospívání i kdykoli později v životě. V negativním slova smyslu ji podporuje i stárnutí ve spojení s užíváním léků, problémy s játry, ledvinami, či nádory. Lékař může zjistit příčinu a navrhnout způsob léčby. Samo o sobě je to však opět neškodné.

Kruhy pod očima

Lidé si myslí, že za tmavé kruhy pod očima může věk a hlavně únava. Oboje je pravdivé. Při nedostatku spánku naše pokožka bledne, proto jsou podočnicové kruhy mnohem lépe vidět. S přibývajícím věkem je zase pokožka tenčí, proto jsou všemožná zabarvení opět viditelnější. Malou roli hraje i alergie a dědičnost.

Nadměrné ochlupení

Nadměrné ochlupení sice není žádnou nebezpečnou nemocí, ale obzvlášť pro ženy je, natož na obličeji, hodně nepříjemné. Málokterá žena bude chtít vlastnit slušivý knírek jako mexická malířka Frida. Hirsutismus, jak se tato vada odborně jmenuje, postihuje v různých formách asi 5 % ženské populace. Může být i genetická, léčba závisí na příčině. Léčba zahrnuje kupříkladu hormonální terapii a odstraňování chloupků laserem.

Změna barvy nehtů

Proměny nehtové barevnosti způsobují plísňové infekce (nehty jsou pak nažloutlé) či bakteriální nákaza (nehty nazelenají). Lze proti tomu bojovat za pomoci antibiotik. Červená, černá či fialová pod nehty ale pravděpodobně značí krev po úrazu. Změny mohou také souviset s lékařským ošetřením nebo vážným zdravotním problémem. Máte-li pochyby, nechte si je odborně zkontrolovat.

Červený nos

Nemáme na mysli červený nos opilce, ale zánětlivé dermatologické (kožní) onemocnění jménem růžovka. Na citlivé pokožce, zejména obličejové, vytváří červené skvrny. Ojediněle poté kůže na nose ztvrdne, zhrbolatí a nos se nafoukne. Častější je u mužů, roli hrají i genetické dispozice. Léčba může v této fázi zahrnovat laser a jiné terapie nebo obrušování pokožky.

Afty v ústech

Tyto vřídky nejsou na rozdíl od oparů (malých bolestivých puchýřů) nakažlivé. Rovněž nejsou způsobeny virem, ale určitými potravinami, nedostatky v oblasti výživy, stresem nebo zraněním v ústech. V případě potřeby postačí domácí léčba - užitečné jsou ústní vody.
Filip Šára, Novinky

Krásná, hladká, bez chloupků

28. července 2012 v 23:23 | Paula |  Zajímavosti a různé triky

Krásná, hladká, bez chloupků

Jak docílit hladké pokožky po celém těle? Vyberte si (d)epilační metodu, která nejlépe odpovídá vašim nárokům.Ačkoli jsou chloupky na našem těle zcela přirozené, na některých částech, zejména na nohou a v podpaží, dnes zas tak úplně normálně, alespoň v případě žen, nepůsobí. Odstraňování chloupků není ale jen věcí módy, nýbrž také hygieny. Při nadměrném pocení totiž ochlupení zhoršuje prodyšnost pokožky, podporuje množení bakterií a přispívá dokonce ke vzniku infekce. Jak se tedy v zájmu zdraví i pěstěného vzhledu nežádoucího ochlupení zbavit co nejefektivněji?

HOLENÍ

Holení namokro, ať už s pomocí holítka, nebo elektrického strojku, patří mezi nejoblíbenější metody odstraňování chloupků. Praktické moderní pomůcky usnadňují celý proces díky řadě chytrých detailů, ať už jsou to ochranné zvlhčující pásky pro hladší pohyb břitů po pokožce a snížení rizika poranění, integrované gelové pásky, které nahrazují holicí pěnu, nebo vícebřitá holítka pro preciznější holení. Na trhu jsou rovněž speciální pomůcky vhodné pro citlivou pokožku.

Výhody: Rychlá, snadná a finančně nenáročná metoda vhodná pro každou část těla.

Nevýhody: Možnost poranění či podráždění pokožky, velmi krátkodobý efekt, chloupky dorůstají rychle, navíc vypadají opticky silnější.

Efekt: Maximálně dva až tři dny.

Cena: Náklady na holení začínají už na 50 Kč. Pokud zvolíte dražší holítka, počítejte se sumou kolem 250 Kč, holicí strojek pořídíte od 600 Kč. Pěna na holení pak stojí od 39 Kč.

TIP: Možnému poranění, podráždění a vysušení pokožky zabrání holicí pěna, na kterou nezapomínejte zejména při holení citlivých partií, jako je podpaží nebo třísla. Holítka či žiletky měňte nejpozději po třech použitích, jen tak docílíte dokonalého efektu.

DEPILAČNÍ PŘÍPRAVKY

Mohou mít podobu krému, gelu či pěny, všechny ale fungují stejně - na principu chemické látky, která vlas těsně pod povrchem kůže zcela "rozpustí". Přípravek stačí v tenké vrstvě nanést na pokožku, nechat 5-10 minut působit a poté ho spolu s narušenými chloupky odstranit pomocí přiložené špachtle. Některé přípravky lze použít také ve sprše, rychlý efekt nabízí depilační krém se zkrácenou dobou působení.

Výhody: Rychlé a bezbolestné, krásně hladký výsledek, dorůstající chloupky jsou jemnější. Tato metoda je vhodná na všechny partie těla kromě obličeje.

Nevýhody: Trochu zdlouhavá metoda s krátkodobým efektem, chloupky často zarůstají. V případě citlivé pokožky hrozí podráždění či dokonce alergické reakce.

Efekt: Ne déle než 5-6 dní.

Cena: 100-300 Kč podle výrobce a konkrétního typu přípravku.

TIP: Než daný přípravek použijete, vyzkoušejte ho na malém kousku kůže, zda nevyvolá alergickou reakci v podobě zarudnutí, pálení, svědění či otoku. Riziko podráždění snížíte, pokud sáhnete po výrobcích určených pro citlivou pokožku.

EPILACE VOSKEM

Jelikož odstraňuje chloupek i s kořínkem, patří mezi nejefektivnější metody. Vosk či jiná lepivá hmota (cukrová pasta, pryskyřice, orientální metody) se po zahřátí nanese v tenké vrstvě na pokožku, přiloží se depilační pásek z netkané textilie či papíru a rychlým tahem se spolu s nalepenými chlupy odstraní. Epilaci voskem lze absolvovat v kosmetickém salonu, existují ale i speciální přípravky pro domácí použití. Kromě přípravků na tělo existuje i vosk na obličej, např. Depilan, který je ideální pro tvarování obočí i odstranění chloupků nad horním rtem.

Výhody: Hodí se na všechny partie těla a lze ji provést i vlastními silami v pohodlí domova. Výsledek je dlouhodobý, chloupky dorůstají pomaleji a jsou slabší.

Nevýhody: Zpočátku dost bolestivá metoda s možností podráždění nebo alergie na horký vosk. Riziko zarůstání chloupků. Pro domácí použití značně nepraktický a při malé zručnosti neefektivní.

Efekt: Díky této metodě můžete mít kůži hladkou 2-6 týdnů.

Cena: Za domácí výbavu dáte 99-200 Kč, u kosmetičky necháte za depilaci nohou kolem 500 Kč.

POZOR: Epilační vosky nepoužívejte na čerstvě opálenou pokožku.EPILÁTORY

Elektrický strojek pracuje jako set pinzet vytrhávajících chloupky i s kořínky, zaručuje dlouhodobý efekt hladké kůže. Většina strojků umožňuje epilaci nasucho i namokro, některé také s použitím pěny. Existují i takové, které fungují jako epilátor, depilátor a zastřihovač chloupků v jednom. Výhodou jsou nástavce pro různé partie těla, systém pro nadzvedávání chloupků nebo dvě rychlosti pro epilaci různých oblastí. Proti pocitu bolesti je většina strojků vybavena zklidňujícími, chladicími či masážními prvky.

Výhody: Dlouhodobý efekt, jednorázová investice, chloupky postupně slábnou a rostou méně.

Nevýhody: Značně bolestivá metoda, riziko zarůstání chloupků, vyšší počáteční náklady.

Efekt: Zhruba 1-5 týdnů.

Cena: Za kvalitní epilátor zaplatíte 1500 až 4500 Kč.

TIP: Ideální doba pro použití epilačního strojku je večer po koupeli, kdy jsou póry otevřené a kůže měkká.
Během noci se pak podrážděná pokožka zklidní a zregeneruje.

ELEKTRICKÁ JEHLA

Jedná se o invazivní salonní metodu, při které se speciální tenká jehla zapíchne přímo k vlasové cibulce a elektrickým výbojem pak dojde k narušení nebo úplnému zničení vlasového kořínku. Následně se odstraňuje chloupek po chloupku. Elektrická jehla se využívá pro menší plochy a výraznější chloupky, hlavně v oblasti brady, případně i k úpravě obočí, k odstranění knírku pod nosem či chloupků kolem bradavek.

Výhody: Účinná metoda, jež funguje také na šedivé chloupky bez pigmentu, na které jiné metody nestačí.

Nevýhody: Časově náročná, bolestivá metoda, která často zasáhne i okolní tkáň, tudíž je častý vznik drobných jizev či pigmentací. Výsledný efekt se dostaví teprve po 7 a více ošetřeních.

Efekt: Pár měsíců až několik let.

Cena: Cena se počítá většinou podle času, za pět minut zaplatíte 30-60 Kč. Epilace horního rtu vás vyjde na 100 až 150 Kč, podpaží asi 2000 Kč za jedno ošetření.

FOTOEPILACE

Odstranění chloupků probíhá pomocí pulzního světla IPL, které zasahuje vrstvu kůže i s vlasovými cibulkami. Ošetřovaná plocha je přitom pro přenos světla a ke chlazení pokryta speciálním gelem. Několik dní po zákroku pak odumřelé chloupky samy vypadají. Při této metodě platí, že čím je pokožka světlejší a chloupek tmavší, tím je zákrok efektivnější. Samotné ošetření trvá u podpaží a třísel asi 15-20 minut, u nohou zhruba hodinu.

Výhody: Téměř bezbolestná metoda vhodná na celé tělo a obličej (s výjimkou obočí).

Nevýhody: Jedná se o finančně náročnější a zdlouhavý zákrok, protože je nutné ho zopakovat minimálně 8krát. IPL světlo totiž využívá nízkou energii, která moc chloupků nezničí. Tato metoda není vhodná pro velmi světlé ochlupení, čerstvě opálenou pokožku a v případě některých zdravotních problémů, třeba cukrovky. Obecně tuto metodu není vhodné provádět v letních měsících.

Efekt: Po absolvování několika procedur vám chloupky nenarostou několik let, v některých případech už vůbec.

Cena: Za jedno sezení zaplatíte podle velikosti ošetřované plochy od 1200 Kč.

TIP: Po každém ošetření musí být zasažená část těla alespoň týden chráněna před UV zářením.

LASER

Pro epilaci se využívá několik typů laseru. Zatím nejefektivnější je diodový a alexandritový s dynamickým chlazením, kdy přesně cílený paprsek přímo zasáhne pigment v cibulce chloupku. Kvůli účinnosti laseru výhradně na chloupky v růstové fázi (těch je asi 40 %) je nutné zákrok několikrát zopakovat (6-8x). Samotný proces je však relativně rychlý, třeba epilace podpaží zabere maximálně 15 minut.

Výhody: Metoda je rychlá a šetrná, dobře dostupná, vysoce efektivní a lze ji využít pro epilaci všech tělesných partií, včetně obličeje, u nohou dokonce i v případě křečových žil.

Nevýhody: Časově i finančně náročnější, mírně bolestivé. Ne vždy laser odstraní chloupky navždy, časem se mohou objevit znovu. Světlovlásky musí absolvovat více ošetření než tmavovlásky, šedivé a bílé chlupy laserem nelze epilovat vůbec. Podobně jako u všech ostatních přístrojových metod epilace je laser účinný a bezpečný jen v době, kdy pokožku nevystavujeme slunci. Tedy mimo letní sezonu.

Efekt: Po několika opakováních může být odstranění nežádoucích chloupků trvalé.

Cena: Závisí na velikosti ošetřované partie/počtu impulzů a s počtem opakování klesá. Například podpaží vás vyjde asi na 2500-3000 Kč, obě celé nohy mohou stát až 15 tisíc korun.

EXTRA PÉČE

* Epilovaná místa vždy ošetřete hydratačním tělovým mlékem, pokud možno bez parfemace, která by mohla kůži zbytečně podráždit. Na citlivější partie, jako je podpaží nebo třísla, můžete použít také dětský pudr, který kůži dezinfikuje. Pro rychlejší regeneraci pokožky jsou vhodné zklidňující přípravky, třeba s obsahem čajovníku, aloe vera nebo s heřmánkem.

* Opětovný růst chloupků pomohou částečně omezit speciální přípravky, např. Hydratační tělové mléko zpomalující růst chloupků 2v1, Yves Rocher (395 Kč). Pro podpaží jsou pak vhodné chytré deodoranty se stejným účinkem, např. Silk & Smooth, Oriflame (109 Kč).

* Pokud máte problém s častým zarůstáním chloupků do kůže, aplikujte pravidelně jako prevenci peeling nebo tělo promasírujte lufou. Obě metody odstraní starší vrstvy kůže a usnadní chloupkům růst. Vhodné jsou také speciální krémy či gely proti zarůstání chloupků s obsahem kyseliny salicylové.

* (D)epilovaná pokožka bývá velmi citlivá, proto ihned poté nepoužívejte deodoranty či antiperspiranty s alkoholem, které pokožku dráždí a vysušují.

SPECIÁLNÍ OBLASTI

Na ochlupení kolem bradavek či na bradě vám postačí pinzeta, kterou chloupek vytáhnete i s cibulkou. Pro menší plochy, třeba i na knírek pod nosem či podpaží, je vhodná také elektrická jehla. Chcete-li se zbavit chloupků v intimních partiích těla, mužete vyzkoušet jakoukoli metodu. Jako
nejúčinnější, i když ne zrovna příjemná, se jeví epilace voskem nebo laser.


Datum vydání: 19.7.2012
zdroj: Martina Pavlová

Filmová místa aneb co se kde točilo

28. července 2012 v 23:20 | Paula |  Zajímavosti a různé triky

Filmová místa aneb co se kde točilo

Filmaři dokážou vyčuchat nejeden zajímavý kout České republiky, někdy se jim dokonce podaří soustředit na neprávem zapomenuté místo zaslouženou pozornost. Kde se vlastně natáčely některé známé české filmy a pohádky a proč se sem filmaři dokonce několikrát vrátili?Zámek Průhonice

Co se točilo: S čerty nejsou žerty

Výběrem vhodných filmových lokací se dnes zabývají celé týmy lidí a kromě atraktivity místa se jistě počítá k dobru i jeho snadná dostupnost. Protože je centrum české kinematografie v Praze, oblíbené filmové kulisy se často nacházejí nedaleko za hranicemi hlavního města. Jedním z filmaři nejvíce vyhledávaných míst je i původně renesanční zámek v pražských Průhonicích, koncem devatenáctého století přestavěný do pseudorenesančního stylu. Snad právě kvůli romantickým kudrlinkám se průhonický zámek sloužící původně jako tvrz stal vyhledávaným místem především pro tvůrce pohádek.

V Průhonicích byla natáčena jedna z nejoblíbenějších filmových pohádek - Princezna se zlatou hvězdou, točil se zde i neméně oblíbený, byť o něco depresivnější Třetí princ s Pavlem Trávníčkem a Libuší Šafránkovou v hlavních rolích, z novější doby jistě stojí za zmínku úspěšná pohádka S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana. V tomto případě filmařům k práci posloužil především nádherný zámecký park, kolem jehož jezírka se prohánějí princezny, i louka za zámkem jako místo bitevního pole.Hrádek u Nechanic

Co se točilo: Princ a večernice

Další z nezapomenutelných českých filmových pohádek je bezpochyby Princ a Večernice režiséra Václava Vorlíčka. Přestože její tehdejší filmové triky (1978) vyvolávají na tváři technofila lehký úsměv, poetika filmu technické nedokonalosti milionkrát převáží. To už se o současných pohádkách tvrdit nedá. Pokud se odhlédne od obsazení princezny Libuší Šafránkovou, i Princ a Večernice stojí především na hlavní záporné postavě čaroděje Mrakomora, zatímco na herce role Velena, prince-klaďase Juraje Ďurdiaka, si dnes vzpomene jen málokdo. Scény exteriérů zámku otce prince Velena, v němž ve filmu herecky exceluje vynikající duo Menšík-Filipovský, byly natáčeny na státním zámku Ploskovice, stejně jako se využily i jeho zdobné interiéry.

Snad nejimpozantnější scéna pohádky ale pochází ze zahrady princezny Večernice natáčené na zahradě romantického zámku postaveného ve stylu windsorské novogotiky teprve v roce 1857 - Hrádku u Nechanic. Jeho rozlehlá zahrada dnes slouží jako golfové hřiště, i tak se tady filmaři zastavili už poněkolikáté, například Jan Svěrák v parku natáčel některé scény svého Tmavomodrého světa.Zřícenina hradu Krakovec

Co se točilo: Ať žijí duchové

"Hajný je lesa pán, je mládeží a zvěří milován," zaznělo v jedné z mnoha chytlavých písní jednoho z nejoblíbenějších českých muzikálů Ať žijí duchové. Ve filmu režiséra Oldřicha Lipského z roku 1977 jako autor hudby poprvé exceloval Jaroslav Uhlíř, vtipné texty samosebou pocházejí z pera Zdeňka Svěráka, ostatně stejně jako celý scénář. Platonickou lásku celé generace Husákových dětí Leontýnku si s chutí zahrála devítiletá Dana Vávrová, sestra někdejší neméně krásné televizní hlasatelky Hany.

Jako hrad Brtník posloužila filmařům zřícenina hradu Krakovec u Rakovníka, současný dřevěný most však není dílem skřítků-tesařů, kteří vylezli z mechu, ale odborníka na středověké dřevěné konstrukce tesaře Petra Růžičky. I když byl postaven stejným způsobem jako před lety, jeho nosnost je neuvěřitelných šest tun! Kromě strání pod Krakovcem se dětští filmoví hrdinové proháněli také po Novém Kníně, kde byly natáčeny mnohé nehradní scény. Hrad Krakovec posloužil i jako doupě zlého čaroděje Mrakomora v Princi a Večernici.Městské opevnění Nymburk

Co se točilo: Tři veteráni

V České republice existují zákoutí, která vypadají skoro jako zapomenuté filmové kulisy, přesto to jsou autentické památky. Jedním z nejfotografovanějších míst středočeského Nymburka je městské opevnění na jihozápadní straně historického jádra. V Nymburku existovalo opevnění už na sklonku třináctého století, v průběhu staletí bylo na různých místech jak přestavováno, tak i likvidováno.

Podoba známého nymburského hradebního zákoutí je však výsledkem historizujících snah z počátku dvacátého století, kdy se autor tehdejší přestavby hradeb Ludvík Lábler až příliš zasnil a vtiskl hradbám značně nereálnou tvář. Dostavěním cimbuří či zastřešením hradebních věží dodal romantizující duch, ale čím více proti sobě poštval historiky, tím víc potěšil filmaře. Typická silueta nevěrohodných, ale líbivých hradeb se objevila v populární pohádce Oldřicha Lipského Tři veteráni při scéně, kdy byli tři vykukové okradeni a navlečeni do kadibudek prchají z města.Náměstí v Úštěku

Co se točilo: Kolja

Některým českým městům se výraznější turistický ruch stále vyhýbá, přitom rozhodně mají svým návštěvníkům co nabídnout. Typickým případem tohoto "zapomenutého" města je Úštěk ležící zhruba na půli cesty mezi Litoměřicemi a Českou Lípou. Malebné je nejenom jeho hlavní náměstí s barokním kostelem Petra a Pavla, ale za vidění rozhodně také stojí soubor domů vystavěných na pískovcových skalách zvaný "Ptačí domky", zdejší synagoga či středověká věž zvaná Pikartská. Kdo v Úštěku zažil atmosféru tradičního jarmarku, jistě dosvědčí, že zbytky ducha klidného německého městečka tu bezesporu panují i po mnoha letech.

Úštěk si oblíbili rovněž čeští filmaři. Právě sem odjede Zdeněk Svěrák s Koljou za svou matkou, která Rusy nesnáší, chlapec zde chce navštívit místní kino (Jen počkej, zajíci!), které funguje až dodneška! Kulisy úštěckého náměstí dobře posloužily rovněž v jinak kýčovitém muzikálu Rebelové režiséra Filipa Renče z roku 2001, či naopak historickém v dramatu z roku 2009 3 sezony v pekle režiséra Tomáše Mašína s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. zámek Štiřín co: jáchyme, hoď ho do stroje Když se odhlédne od faktu, že tato filmová komedie z roku 1974 je pravděpodobně nejhlubší studnicí zlidovělých filmových hlášek, film režiséra Oldřicha Lipského je v historii české kinematografie výjimečný i z několika dalších důvodů. Stal se totiž filmovým debutem geniálního scenáristického dua Smoljak-Svěrák, hereckou hvězdou číslo jedna se díky němu stal do té doby neznámý komik Luděk Sobota a o svých jedinečných komických schopnostech, třebaže v malé roli, dal poprvé vědět také Petr Nárožný.

Judistické scény filmu se natáčely ve vršovické sokolovně, která se po téměř čtyřiceti letech vůbec nezměnila, domov Františka Koudelky byl natáčen v jihočeské vesnici Oslov, scény s Uko Ješitou pak ve sklenících na Konopišti. Jako psychiatrická léčebna docenta Chocholouška (vynikající Václav Lohniský) posloužil zámek Štiřín, ze vstupního schodiště také Chocholoušek střílí z pancéřové pěsti po dvou zřízencích (František Husák, Josef Hlinomaz), když se sám pomátne. Kromě Jáchyma si štiřínský zámek zahrál také v Panu Tau, Létajícím Čestmírovi či v historickém dramatu Božská Ema.Zřícenina hradu Čachtice

Co se točilo: Tajemství hradu v karpatech

Třebaže filmoví odborníci řadí tuto komedii Oldřicha Lipského z roku 1981 až za "Adélu" a Limonádového Joea, i tak patří hodně ulítlá předělávka Vernovy předlohy k tomu nejlepšímu, co se u nás v komediálním žánru kdy natočilo. Zásluhu na tom mají nejen naschvál krkolomné výkony hlavních hrdinů (Dočolomanský, Hartl, Kopecký, Hrušínský), ale především vymyšlený akcent dialogů. Když se k tomu přidá genialita hudebního skladatele Luboše Fišera a výtvarno Jana Švankmajera, výsledkem je československá filmová klasika.

Záběry z vesnice Vyšných Vlkodlaků se natáčely ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, scény z čórtova hrádu se točily ve slovenských Čachticích nedaleko Nového Mesta nad Váhom. Je to táž zřícenina, která se proslavila legendou o Čachtické paní, vraždící hraběnce, koupající se v krvi svých obětí. Alžběta Báthoryová (1560-1614) ve skutečnosti sice byla krutá, ale většina jejích činů je opředena lidovou slovesností. Zřícenina si stejně jako další desítka hradů a zámků zahrála i v Jakubiskově pestrobarevném historizujícím paskvilu Bathory z roku 2008.Hrad Bouzov

Co se točilo: O princezně jasněnce a létajícím ševci

Slibnou kariéru talentovaného Jana Potměšila autonehoda sice zpomalila, ale nezastavila. Přestože je herec dodnes upoután na invalidní vozík, exceluje především ve svých divadelních rolích. Potměšil na sebe dokázal upoutat pozornost už jako herec dětských rolí (Tajemství Ocelového města), coby teenager (seriál Třetí patro) i jako dospělý, jeho bezesporu nejslavnější rolí je však úloha ševcovského tovaryše Jíry z Troškovy "Jasněnky", spolu s Botou jménem Melichar považované za vůbec nejlepší dvě režisérova díla. "Jasněnka" se natáčela hned na několika českých hradech, zlá čarodějnice (Helena Růžičková) drží princeznu (Michaela Kuklová) na zřícenině hradu Frýdštejn, hlavní roli ve filmu však sehrává hrad Bouzov nacházející se v nádherné krajině mezi Olomoucí a Moravskou Třebovou.

Právě Bouzov, kde se podle některých historiků narodil pozdější český král Jiří z Poděbrad, se stal oblíbenou filmařskou lokalitou. Natáčela se zde komedie Kopretiny pro zámeckou paní s Janem Hartlem v hlavní roli, pohádka pro pamětníky O medvědu Ondřejovi s Jaroslavem Marvanem, filmová pohádka Království potoků, dokonce i některé scény z nejslavnější pohádky vůbec Pyšné princezny. Želivský klášter co: dobří holubi se vracejí Malebný klášter, kde za minulého režimu opravdu trávili blicí hodiny alkoholici z celé republiky, přivítal na sklonku osmdesátých let skutečně hvězdnou sestavu hereckých osobností při natáčení filmu Dobří holubi se vracejí. Milan Kňažko, Vladimír Menšík, Miroslav Macháček, Pavel Zedníček, Marián Labuda, Zdeněk Řehoř, Josef Somr a Rudolf Hrušínský. Ten v roli doktora nebyl na Želivu poprvé, natáčel tu už v šedesátých letech.

Želiv je pro filmařte vůbec oblíbenou lokalitou, zastavili se zde hned několikrát. V nedaléké přehradě se koupala Dáda Patrasová v prvních dílech seriálu Návštěvníci, projeli se tu hrdinové Údolí krásných žab, před klášterem se točily scény filmu Jak se krotí krokodýli režisérky Marie Poledňákové a u vody se povaloval třeba Největší z Čechů. Jenom pár kilometrů proti proudu Želivky se zakopával v lese Pavel Landovský ve filmu Soukromá vichřice, aby pozoroval Jiřího Somra na jeho chatě.Zámek Krásný Dvůr

Co se točilo: Konec starých časů

Kdo si cestu z Prahy do Karlových Varů zpestří malou zajížďkou, jen pár kilometrů severně od Podbořan najde obec Krásný Dvůr, jejíž chloubou je nejenom barokní zámek, ale především nádherný anglický park postavený v letech 1783-1793, tedy nejstarší a také největší park tohoto druhu u nás.

Za vznikem zámku i přilehlého parku stojí šlechtický rod Černínů, jmenovitě pak Jan Rudolf Černín, který parkové prostory, po vzoru zámecké zahrady ve Versailles, nechal zaplnit množstvím romantických staveb, mezi nimiž nechybí gloriet, čínský pavilon, obelisk, voliéra, umělá jeskyně, doupě poustevníka anebo rozhledna. Právě jak interiéry krásnodvorského zámku, tak exteriéry jeho jedinečného parku se staly útočištěm filmařů při natáčení filmu Konec starých časů z roku 1989 Jiřího Menzela, vlastně posledního smysluplného filmu, jehož se tento režisér dopustil.

Ve filmu si rovněž zahrála nejstarší stavba krásnodvorského parku, takzvaný Panův Templ z roku 1786, minichrámek antického vzezření, původně určený pro zahradní hudební produkci. Film natočený podle literární předlohy spisovatele Vladislava Vančury stojí a padá na excelentním hereckém výkonu Josefa Abrháma v roli prášilovského knížete (anebo podvodníka) Megalrogova, který totálně převálcuje maloměšťáckou honoraci.


Datum vydání: dnes
zdroj: Karel Klevar


Uklízejte a zhubnete!

19. července 2012 v 17:12 | Paula |  Zdraví

Uklízejte a zhubnete!

Úklid dokáže vyrýsovat perfektní křivky. Při úklidu totiž přirozeně zapojujete všechny svaly v těle, a tak je tvarujete a posilujete. Při které činnosti toho spálíte nejvíc?Od léta už nebudete potřebovat permanentku do fitness centra. Jak to?
Podle nejnovějších statistik britského deníku Daily Mail prý každá třetí žena
miluje úklid, tedy celých 33 % žen, i když to třeba tají a navenek na sobě
nedávají nic znát. A vědí proč! Úklid totiž rýsuje perfektní těla. Pri úklidu
přirozeně zapojujete všechny svaly v těle, a tak je tvarujete a posilujete.

Žebríček nejoblíbenějších prací:

Vysávání: 100 kcal / 25 minut - při vysávání myslete na zpevněné bříško a udělejte si pár výpadů navíc

Úklid: 214 kcal / 35 minut - při běžném úklidu zapojíte i skryté svaly

Utírání prachu: 100 kcal / 45 minut - skvělé na zpevnění paží

Věšení prádla: 150 kcal / 40 minut - super proti bolavým zádům

Uspořádávání věcí: 100 kcal / 50 minut - horní poličky využijte k dokonalému protáhnutí

Převlékání postelí a stlaní: 240 kcal / 60 minut - zpevníte paže a břišní svaly

Mytí nádobí: 100 kcal / 50 minut - při mytí nádobí procvičíte ruce a myslete i na správný postoj

Žehlení: 100 kcal / 40 minut - podsaďte pánev, myslete na správný postoj a dýchejte, výsledky brzy uvidíte na břiše, stehnech a zadečku

Mytí podlah: 100 kcal / 30 minut - zapojíte hlavně břišní a prsní svaly

V létě se navíc hodí také aktivity, které mužete vykonávat venku. Jde o mytí automobilu, při kterém spálíte 200 kcal, pletí zahrady za 400 kcal a sečení trávy za 395 kcal.
ČTĚTE TAKÉ:
Jaký vliv mají na vaši váhu - práce, vztahy a děti?

ČTĚTE TAKÉ:
Velký průvodce výběrem brýlí
Datum vydání: dnes
zdroj: Jana Šimoňáková

www.potravinynapranyri.cz

16. července 2012 v 18:53 | Paula |  Užitečné kalkulačky, tabulky, atlasy, ...

Největší zastoupení na webu s nevyhovujícími potravinami má Tesco

Nejvíce nejakostních, falšovaných či nebezpečných potravin, které jsou zveřejněny na novém seznamu http://www.potravinynapranyri.cz/, pochází z prodejen Tesco, Kaufland a Ahold. Vyplývá to z údajů zveřejněných na portálu Potravinynapranyri.cz, který provozuje ministerstvo zemědělství (MZe) spolu se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI).


Ilustrační foto
Ilustrační foto
Dnes 18:06 - Praha

Nový web byl zprovozněn 10. července a nyní obsahuje údaje o 356 nevyhovujících potravinách. Na společnost Tesco Stores ČR připadá 44 zveřejněných potravin. O druhou pozici se s 24 potravinami dělí společnosti Ahold a Kaufland, za kterými následují řetězce Penny Market a Spar (shodně 23 potravin).
Z celkového počtu 356 zveřejněných potravin jich 227 spadá do kategorie nebezpečných, protože obsahovaly například alergeny, roztoče či plísně. Dalších 71 potravin bylo falšovaných. Nejakostních potravin SZPI zatím zveřejnila 58. Podle mluvčího SZPI Pavla Kopřivy mají lidé o tyto informace velký zájem.
Výrobci a prodejci se podle MZe pod tlakem konkurenčního boje a ve snaze o udržení marží často uchylují k nabízení nejakostních, falšovaných, ale také nebezpečných potravin. Nejčastěji inspektoři odhalují potraviny s nepřiznanými levnými náhražkami a také klamání při označování výrobků v prodejně.

Znáte slevový klub SMS konto?

6. července 2012 v 10:33 | Paula |  Užitečné kalkulačky, tabulky, atlasy, ...
Slevový klub SMS konto vytváří příjmy z běžných výdajů (jako je nákup potravin, výdaje za energie či telefonování), nyní cashback 3% na nákup v Penny Marketu, a další obchody budou přibývat. Registrace od 15ti let, pouze pro ČR.

Za každý nákup nad 200 Kč v kterémkoli Penny marketu dostanete za svůj nákup (nebo nákup svého týmu) výnos ve formě zpětných náhrad (cashback) ve výši až 3% !!!. Takto si můžete uplatnit až 8 000 Kč/měsíc.
Samozřejmě, že můžete rozšiřovat i svůj tým a pak dostáváte i provize z takto registrovaných účtenek svých lidí pod Vámi.
Nakupujete normálně, jako dosud a vybrané údaje z účtenky pak zadáte do Vašeho SMS konta v počítači - čímž se vám načítá vaše % SMS konto. SMS Konto je účet na kterém naskakují skutečné peníze, ty můžete převádět na svůj bankovní účet i obráceně.


Jak se stát členem SMS Konta?

Členem SMS Konta se stanete po registraci uživatelské karty.
Pokud ji ještě nemáte, stačí odeslat ze svého telefonu SMS ve tvaru:
KONTO(mezera)571485024
na telefonní číslo 774 218 114.
Na váš telefon vám obratem přijde
registrační kód člena.
Cena SMS je účtována jako běžná SMS.
A náklady na zaslání karty (50 Kč) se promítnou jako záporná částka v kreditu uživatele SMS konta.

Poté jděte na stránky : www.smskonto.cz, a registrujte se pomocí obdrženého kódu. Následně vyplňte požadované údaje a hotovo. Od tohoto okamžiku můžete nabízet dalším lidem a máte provizi z každého rohlíku, který si vy nebo někdo koupí ……… Nyní je Cash back na veškeré potraviny a zboží v Pennymarketu po celé republice a další řetězce budou následovat

Registrační kód si aktivujete zde: