Prosinec 2011

Silvestr

31. prosince 2011 v 12:38 | Paula |  Jak jde čas ...
Obrázky a citáty na profil Lidé.cz
.
.
obrazky a animace


Svařák - příjemná prevence proti nachlazení

30. prosince 2011 v 23:20 | Paula |  Vína, likéry

Svařák - příjemná prevence proti nachlazení


Že svařené víno pěkně zahřeje, není žádná novinka. Že ale má skutečně zdravotní účinky, to už zase tak známé není. A jak se vůbec správný svařák připravuje?
Nejdříve se podívejme, jak kvalitní víno prospívá zdraví. A potom si můžeme říci, jak postupovat, aby ten náš "svařáček" byl, jak má být.

Pro nápoj zvaný "svařené víno" používáme nejčastěji víno červené, na odrůdě aklasifikaci v tomto případě moc nezáleží, jen je nutné použít víno, ne krabicový nápoj. Červené víno (ať svařené, nebo "syrové") má mnoho prospěšných účinků, které jsou obecně známé: čistí cévy, je prevencí chudokrevnosti, zlepšuje trávení, pomáhá při hubnutí.
Méně známé už ale je, že červené víno je velice prospěšné také v chřipkovém období. Má totiž takzvané antivirální a antibakteriální účinky, to znamená, že ničí bakterie (a tedy i streptokoky, původce angíny) a viry (původce chřipek, rým a jiných, zejména sezónních viróz). Že alkohol v těle oslabuje imunitní systém? Některý možná, ale u vína se žádné podobné účinky neprokázaly. Naopak, díky obsahu tříslovin je funkce imunitního systému přímo podporována. Poslední výzkumy opravdu ukazují, že vínem se lze preventivně chránit před virovým onemocněním chřipkou.

To jsou dobré zprávy, že? A teď ještě ten "recept" na správně připravený svařák:
Potřebujete červené víno, samozřejmě.
Také koření, které se do svařeného vína přidává, asi znáte: hřebíček, skořice, citrónová kůra (ta ale není nezbytná - pokud nechcete, nemusí být), můžeme přidat badyán, zvýrazní chuť a zavoní. Nekupujte sypké směsi, nevíte, co v tom je.
A teď dejte vařit vodu… Ano, vidíte správně, VODU. Vždy použijte přibližně desetinu objemu vína. Když se tedy chystáte připravit svařák z klasické "sedmičky", tedy láhve o objemu 0,75 l, použijte půl až jeden decilitr vody. Do vody vložte koření, řekněme dva dvoucentimetrové kousky skořicové kůry a 6-8 hřebíčků, případně trochu té zmíněné citrónové kůry a kousíček badyánu.
Když tuto směs důkladně povaříte, získáte zlatavou vonnou esenci. Do ní nalijte připravené víno, důkladně ho oslaďte a už NEVAŘTE!!. Jenom je třeba tu voňavou léčivou pochoutku pěkně zahřát, maximálně však na 80 °C. To je teplota, při které by vám z vína začal nenávratně mizet alkohol. A to by byla určitě škoda!
Lékaři, lékárníci i hygienici v těchto dnech bijí na poplach, že chřipkové období je tu, že je třeba imunizovat. A mají pravdu. Dejte na ně, imunizujte! Nejraději lahodným svařáčkem…
Autor: Eva MusilováDnešní výrok dcery ...

25. prosince 2011 v 21:20 | Paula |  Vtipy

Jelikož je od čtvrtka nachlazená a má pořádnou rýmu, tak se při smrkání zeptala:

Maji sloni rýmu? To by bylo hrozný vysmrkat ten dlouhej chobot ...

V ČR je třídenní státní smutek, vlajky jsou na půl žerdi.

21. prosince 2011 v 13:39 | Paula |  Jak jde čas ...

Václav Havel (5. 10. 1936 - 18. 12. 2011)


"Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí."

"Naděje je stav ducha, který dává smysl našemu životu."Státní smutek potrvá do pátku, kdy proběhne pohřeb bývalého prvního prezidenta ČR, spisovatele a dramatika Václava Havla. Země exprezidenta uctí také minutou ticha v pravé poledne.

Srdce Václava Havla (†75), oslabené dlouhodobými dýchacími problémy, dotlouklo v neděli 18. 12. 2011 v 10 hodin 15 minut.
Skonal v náruči milované manželky Dagmar (58) na své chalupě na Hrádečku. Zesnul ve spánku, milosrdně tišícím potíže, s nimiž už neměl sílu bojovat…
Podle lékaře Tomáše Bouzka se Václav Havel ráno probudil v dobré náladě. Byl ale hodně unavený, tak si šel ještě zdřímnout. A už se neprobudil... Příčinou smrti bylo podle lékaře oběhové selhání. Měl dlouhodobé zdravotní problémy a v posledním půlroce opakovaně rušil svůj program.
Život Václava Havla nebyl nikdy jednoduchý, nejprve byl postižen zákazem publikovat, poté vystupoval na obranu politických vězňů, což mu vyneslo asi 5 let vězení. Po vzniku samostatného českého státu se Václav Havel stal jeho prvním prezidentem a zůstal v této funkci dvě funkční období, tedy maximální ústavou povolenou dobu. Poprvé byl zvolen 26. ledna 1993, podruhé 20. ledna 1998. Svou funkci opustil 2. února 2003, jeho nástupcem se stal Václav Klaus.
Veřejnost od půlky devadesátých let ostře sledovala i Havlův soukromý život: úmrtí manželky Olgy 27. ledna 1996; vážné nemoci, které prezidenta několikrát ohrožovaly na životě; nový sňatek s herečkou Dagmar Veškrnovou 4. ledna 1997; spory se švagrovou Dagmar o Palác Lucerna a Barrandovské terasy, restituované rodinné dědictví.

Tisíce lidí dnes ve středu 21. 12. 2011 na pražském Hradčanském náměstí vzdaly úctu zesnulému prezidentovi Václavu Havlovi. V okamžiku, kdy se přiblížila dělová lafeta s rakví pokrytou státní vlajkou, přítomní začali spontánně tleskat a cinkat klíči.
Proud lidí, který se vydal po starodávné Královské cestě přes Karlův most na Hrad, byl tichý, důstojný. Na první pohled se zdál nekonečný. Klementinum, kolem kterého lidská řeka prošla, zdobil symbolicky transparent "Václave, děkujeme" se srdíčkem, které bylo tak typické pro Havlův podpis.

"Sešli jsme se, abychom si připomněli život a dílo státníka, který byl natolik světově uznávanou osobností, že se stal symbolem boje za demokracii a lidská práva. Člověka, který se jako nikdo jiný zasloužil o mezinárodní postavení, prestiž a autoritu České republiky ve světě," řekl prezident Václav Klaus nad rakví v zaplněném Vladislavském sále.
V něm bude rakev s prezidentovými ostatky vystavena pro veřejnost.
Václav Havel se jako nikdo jiný zasloužil o mezinárodní postavení, prestiž a autoritu České republiky ve světě.
Podle něj byl symbolem demokracie a sametová revoluce bude navždy spojena s jeho jménem.
Václav Klaus připomněl, že téměř na den přesně před 22 lety byl Václav Havel v sále zvolen a inaugurován prezidentem, a v celé zemi proto není příhodnějšího místa, kde by se lidé mohli s touto osobností rozloučit.

Dělostřelecká baterie čítající čtyři kanóny bude v pátek připravena na Petříně, aby vypálila čestné salvy k uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla.
V pátek 23. prosince vojáci Posádkového velitelství Praha vzdají poctu svému bývalému nejvyššímu veliteli vystřelením 21 dělostřeleckých salv," informovala mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.
Vojáci k palbě používají upravená děla, která nestřílejí dělostřelecké náboje. Odpalují pouze speciální patrony, které napodobují zvukový efekt při ostré střelbě, poznamenal k tomu tiskový mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.
Děla jsou umístěna na Petříně. Aby obsluha z kanónů vystřelila ve správný okamžik, bývá na místě ceremoniálu voják vybavený vysílačkou, který dá v příhodný okamžik povel k zahájení palby.
Státní pohřeb je plánován na pátek. Ráno bude rakev s tělem převezena do chrámu svatého Víta, kde ve 12:00 začne minutou ticha requiem.

Jak poznat nebezpečnou pneumatiku?

14. prosince 2011 v 17:13 | Paula |  Zajímavosti a různé triky
http://www.stream.cz/jaknato/641166-jak-poznat-nebezpecnou-pneumatiku


Chlapíka zastaví policista

11. prosince 2011 v 14:20 | Paula |  Vtipy
Chlapík odchází do důchodu a za ušetřené peníze
si chce koupit věc, po které vždycky toužil - sportovní
vůz. Udělá to a hned vyrazí na dálnici. Náhle se za ním
objeví policejní auto. Chlápek si pomysli: "Mám Ferrari,
ujedu jim jako nic!"
Sešlápne pedál -160, 180, 220 km/h. Pak si ale řekne:
"No jo, přece se nezabiju!" a zastaví…
Muž zákona k němu dojede a povídá: "Už jsem slyšel
úplně všechny výmluvy pro rychlou jízdu, ale mám
dneska dobrou náladu, takže když mi řeknete něco
opravdu akceptovatelného, nechám vás pokračovat
v jízdě."
A chlápek povídá: "Jsou to dva dny, co mi manželka
utekla s policajtem. Tak jsem si myslel, že mi ji vezete
zpátky".
"Jeďte!"

Chlapeček v hospodě

11. prosince 2011 v 14:14 | Paula |  Vtipy
Přijde chlapeček do hospody,
posadí se ke stolu a říká servírce:
"Dvě deci červeného vína."
"A kolikpak je ti let, chlapečku?"
zajímá se servírka.
"Osm."
"A to by ti nestačil džus?"
"Stačil, ale chybí mi dvě koruny."

Domácí pleťové masky

11. prosince 2011 v 12:56 | Paula |  Zdraví

9 receptů na domácí pleťové masky

Nepotřebovala by vaše pleť malé lázně? Kdo z nás se občas nezadívá na svůj obličej v zrcadle s myšlenkou, že by to možná chtělo trochu vylepšit. Ušetřete si kroky a bankovky v peněžence a proměňte na chvilku svůj domov v přírodní salon krásy. Poradíme vám, jak si vyrobit domácí masku, pleťovou vodu i peeling.
Při volbě surovin přihlédneme k typu naší pleti. Na suchou pleť si můžeme dovolit použít suroviny mastnější, jako olej a smetanu, z ovoce pak banán a avokádo. Na pleť mastnou a problematickou naopak zvolíme lehčí ingredience, jako jogurt, mléko, okurku a podobně. Med, tvaroh, ovesné vločky a droždí jsou optimální pro téměř všechny typy pleti, kyselým ovocem šetříme na citlivou pokožku.

Příprava pleti pro aplikaci masky

Před aplikací pleťové masky bychom měli pleť důkladně vyčistit, tak jak jsme běžně zvyklí. Pro lepší vstřebání výživných látek je dobré pokožku nejprve prohřát a prokrvit, což nám zajisti buď krátké napaření kůže nad horkou lázní (jako inhalace), jemná masáž tváře nebo jemný peeling. Prokrvená kůže lepé přijímá a metabolizuje výživné látky.

Aplikace masky

Hotovou směs si naneseme v tenké vrstvě stejnoměrně na tvář, raději vynecháme oční partie a okolí rtů. Pokud se jedná o masku výživnou bez stahujících účinků, můžeme její zbytek nanést i na krk a dekolt, popřípadě na ruce. Masku necháme působit cca 15 minut, maximálně půl hodiny. Poté masku důkladně opláchneme vlažnou vodou, osušíme si tvář a namažeme ji naším oblíbeným hydratačním krémem.

Jaké druhy si může vyrobit samy?

1/ MASKA PROTI VRÁSKÁM

Hlavní přísadou kvalitní protivráskové terapie je čas a citrónová šťáva. Máte-li obě ingredience pro ruce, můžete se pustit do díla. Směle dejte pleti, oč si žádá, a ona vás zato bude mít ráda.

Na sluncem přesušenou pokožku je výborný chléb. Namočte ho v citrónové šťávě a aplikujte na obličej.

Podmínkou, která masce dodá na účinnosti, je samozřejmě i kvalitní noční krém. Hovoříme-li o pleti přesušené, potom rozhodně sáhněte po dobře promašťujícím.

2/ MASKA PRO CITLIVOU PLEŤ

Z avokáda si můžeme vytvořit skvělou regenerační masku pro citlivou pleť. VydlabEme si avokádo, dužinu rozmačkáme na kašičku. Pak ji prsty rovnoměrně naneseme na obličej. Necháme 10 minut působit, poté opláchneme vlažnou vodou. Závěrem ošetříme pokožku pleťovou vodou, naše pleť bude dokonale jemná.

3/ MASKA PRO NEČISTOU PLEŤ

Vynikající peelingovou maskou, která dokonale vyčisti póry, je maska z ovesné mouky. V mističce rozmíchejte trosku ovesné mouky s vodou a šetrně si směs rozetřete na obličej. Masku nechte schnout tak dlouho, dokud nepopraská. Potom ji pečlivě a jemně odrolte z obličeje. Touto maskou dokonale vyčistíte zanesené póry.

4/ MASKA PRO NORMÁLNÍ A SMÍŠENOU PLEŤ

Smíchejte jednu polévkovou lžíci tvarohu se dvěma lžičkami medu, aby se vytvořila hladká směs, přidejte ještě trochu mléka. Hotovou kašičku rozetřete na obličej a nechte působit 20 minut. Plet bude po tvarohové kúře krásně hebká a pružná.

5/ MASKA PRO MASTNOU PLEŤ

Maska z jablek a skořice má lehké antiseptické účinky, čistí a stahuje póry a zároveň pleť příjemně hydratuje a dodává kůži vitamíny.
Použijeme 1 zralé jablko, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku medu, 1/2 lžičky mleté skořice, 1 lžičku ovesných vloček - jablko oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle nebo rozmixujeme, přidáme zbylé ingredience a důkladně promícháme v jemnou kašovitou směs. Poté naneseme na obličej.

6/ MASKA PRO ROZJASNĚNÍ PLETI

Pro rozjasnění pleti je vhodná třeba bílkovo-medová maska. 1-2 bílky smíchej s 1 lžičkou medu a vyšlehejte do pěny. Poté masku naneste na obličej. Asi po 10 - 15 minutách masku smyjte a pleť namažte hydratačním krémem.

7/ PLEŤOVÁ VODA NA ROZŠÍŘENÉ PÓRY

Zhruba 50 g usušených jahodníkových listů spaříme 2 dl vroucí vody a necháme asi půl hodiny louhovat. Scedíme a takto získanou pleťovou vodu používáme k pravidelnému čišťění pleti.

8/ PLEŤOVÁ VODA Z HEŘMÁNKU LÉKAŘSKÉHO

Používá se k důkladnému očištění pleti ode všech nečistot a kosmetických přípravků. Sami si ji můžeme vyrobit tak, že ve 100 g dvacetiprocentního lihu necháme vyluhovat 10 g sušeného květu heřmánku lékařského a 10 g usušených listů šalvěje lékařské. Takto připravená pleťová voda má vynikající čistící, dezinfekční a protizánětlivý účinek.

9/ PEELING NA OBLIČEJ

Smíchejte hnědý cukr s olivovým olejem a poté krouživými pohyby masírujte obličej. Celou proceduru opakujte 1x týdně. Budete mít obličej krásně hladký jako miminko.
zdroj: Dagmar FERAHLI Süsser


3. adventní svátek

11. prosince 2011 v 10:30 | Paula |  Jak jde čas ...


obrázky na profil lide